Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány napot lehet táppénzen,...

Hány napot lehet táppénzen, ameddig megszületik a baba?

Figyelt kérdés
Terhes lettem és a munkaköröm olyan, hogy terhesen nem lehet elvégezni.

2022. nov. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Akkor a nőgyógyász terhesség végéig kiír táppénzre, utána pedig csed
2022. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben nem tappenzre kell menni, hanem munkaltatonak kell téged más munkakörbe athelyeznie vagy állás időt fizetnie.

Tappenzre veszélyeztetett terhesség esetén lehet menni, max annyit, amennyit előtte dolgoztál.

2022. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írja.
2022. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
1-es vagyok, nemtudom miért lettem lepontozva. Tény, hogy van cég ahol van lehetőség más munkakörbe áthelyezni, de nem mindenhol. Nálam szóba se került az állásidő, saját tapasztalatot írtam
2022. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, kettes válasz a helyes. Akik ezt nem tudják, vagy nem állnak ki magukért, azok kevesebb pénzért az egyes megoldást választják.
2022. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, más munkakörbe kell helyezni. Ez szép meg jó, csak akiknek előtte pótlékok adták a fizetésük jelentős részét (éjszakai pótlék, túlóra stb), azok rengeteget buknak ezzel anyagilag. A táppénz viszont nem számít bele a későbbi ellátásokba.
2023. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!