Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági csed-et kaphatok...

Méltányossági csed-et kaphatok majd?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy néz ki, hogy április végén jár le a határozott idős munkaszerződésem, és június végére vagyok kiírva. Tehát 42 napon túl leszek, ami alapján jogosult lennék csedre. Egész pontosan 16 nap fog hiányozni. Ha a munkahelyemen nem hosszabbítanak a szerződésemen 2-3 hetet van esély, hogy méltányossági alapon megkapom a csedet? 3 éves folyamatosan munkaviszonyom van tehát minden egyéb feltételnek megfelelek.
2022. dec. 6. 11:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
nem
2022. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz a munkaügyi központba, akkor lesz tb jogviszonyod és kaphatsz CSED-et, GYED-et.
2022. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De akkor nem nagyon alacsony lesz az összeg? Vagy figyelembe veszik a számításnál a korábbi munkaviszonyom?
2022. dec. 6. 11:45
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony lesz az összeg, de több, mint a semmi.
2022. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ha nem jelentkezel a munkaügyiben, akkor csak gyest fogsz kapni, így viszont normális csedet/gyedet.

Menjél most be, és érdeklődd meg, segíteni fognak.

A munkáltatód nem partner, hogy hosszabbítson 2 hónapot?Ha 3 éve ott dolgozol, ennyi emberség lehetne benne.

2022. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, a semminél valóban több. Lesz még egy köröm azért a munkáltatónál is, ott még lehet esély, hogy ennyit hosszabbítanak. Főleg ha azt a két hetet munkával tudom tölteni.
2022. dec. 6. 12:05
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek 3 nap miatt sem adták meg.


Max a munkanélküli, ahogy írják. Csak akkor ja, nem annyi lesz az annyi.

2022. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 babyboom567 ***** válasza:
62%

NE a méltányossági csedre hajtsál,ha hosszabbítanak, akkor a minimum a szülés napjáig.És mindenképpen kérdezd meg a munkaügyi központban, hogy mennyivel rontja le a csedet/gyedet a munkanélküli, mert szerintem ez nálad csak minimális mértékben lenne. Illeve én úgy tudom,(nekem ezt mondta a védőnő mikor erről beszéltünk, hogy méltányosságra,VAGY csedet VAGY gyedet lehet igényelni(nyilván a gyedet kell hisz az 2 évig jár), a kettőt együtt nem.

A csed /gyed számítás pedig úgy történik, hogy az igénylés napjától visszaszámolnak 3 hónapot(a táppénzes napokat átugorják), és és ott a 3 hónap átlagát nézik(nem a visszaszámolt hónapok, hanem az előtte lévő hónap).hidd el, hogy az álláskeresésivel jogosan járó csed/ gyed még mindig jobb lesz,mintha elutasítják a méltányossági kérelmedet.

2022. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanígy jártam, munkanélkülire mentem. Tényleg több mint a semmi, a gyedet pedig a férjem igényelte, az viszont több lett mintha az én fizumat veszik.
2022. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Csed/gyedet csak a szülés/igenylés pillanatában élő (vagy ugye a 42nap)jogviszonyból számolnak.

Ha neked nem hosszabbítanak, nem férsz bele a csed/gyedbe emiatt.


Ha elmész munkanélkülire, akkor CSAK a munkanélküliből számolnak. Hiába dolgoztál most x forintért, az a kutyát nem fogja érdekelni. Csak a munkanélküli összege.


Ha nem mész, akkor marad a gyes. 25ezer ft körül

2022. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!