Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha saját cégnél vagyok bejelen...

Ha saját cégnél vagyok bejelentve és terhes leszek akkor elmehetek táppénzre? Az állam fizet táppénzt majd? És a gyedemre ki fizeti? Vagy gyakorlatilag saját magamnak kéne fizessem?

Figyelt kérdés
Jelenleg van munkahelyem de szeretnék felmondni ...és saját vállalkozásba kezdeni .de ha majd babát szeretnénk ezeket az elletasokat ki fizeti?
2023. jan. 23. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
De miért pont terhesen akarsz felmondani? Nem logikus lépés.
2023. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De milyen cég? Egyéni vallalkozó, Bt, Kft?

Amúgy meg google.

2023. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozás. Nem vagyok terhes de el kell költöztünk és vidékről messze lenne bejárni így ez nem opció...marad hogy nyitok egy kis vallakozast de mi van ha később babát akarunk ?
2023. jan. 23. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
A táppénznél annak az 1/3-át fizeti a munkáltató, a többit az állam. Kivéve, ha csak az utolsó 4 hétben mész el, mert akkor az állam állja az egészet. GYED stb. szintén az adófizetők pénzéből megy, nem a vállalkozáséból. A babázás alatt felgyűlt szabadság még a munkáltató terhe, de magaddal csak meg tudod beszélni, hogy "szabadságon" vagy, de véletlenül pont dolgozol.
2023. jan. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. jan. 26. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!