GYED-et hogyan kaphatnék?

Figyelt kérdés
1 év munkaviszony lejárta után pihentem 2 hónapot, és "sajnos" pont akkor estem teherbe munkaviszony nélkül, ráadásul veszélyeztetett kismamának minősültem, így nem mentem vissza dolgozni, hanem munkanélkülire mentem. Kisbabánk 9 hónapos, most a GYES-t kapjuk. Terveznénk a 2. babát, de rengeteg plusz pénztől estünk el emiatt. Ha visszamennék dolgozni, mennyi lenne a minimum idő, amit le kéne tudjak, hogy a 2. babánkkal immár gyesre mehessek?
2023. jún. 1. 10:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már nem fogsz szülni 2023. augusztus 1-ig, így jelenleg egyetlen egy bedolgozott nappal sem rendelkezel. A legtisztább ha dolgozol egy évet, és utána vágtok bele a második gyerek projektbe. A semmire nem kell szülni...
2023. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha csedet, gyedet akarsz kapni, 1 év munkaviszonyodnak kell lennie, magyarán ha kell csed, gyed, ha holnap munkába állsz, 2024.junius 2.an válsz jogosulttá.

365 napnak kell meglennie, és a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned.


Ennyi időre visszamenőleg nem tudsz igényelni és akkor sem voltál biztosított.


A következő a teendő: keresel munkát és 1 évet dolgozol, mielőtt szülsz.

Technikailag 3 hónap után teherbe eshetsz, de a próbaidő jobb ha letelik, mire bejelented a terhességet.

Ha arra számítasz,hogy táppénzen leszel végig, akkor viszont 6,7 hónapot kell dolgoznod, mert annyi táppénzt kapsz, amennyit dolgoztál. Ha 3 hónap után terhes leszel és ki is írnak, csak 3 havi táppénz jár.

Én a helyedben visszamennék dolgozni és fél évig pihentetném a témát.

Ha 6 hónapja dolgozom, akkor állnánk neki a kistesónak.

2023. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Hogy valaki ennyire azt se tudja melyik bolygón van, de gyereket azt szül...
2023. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Apa esetleg dolgozik? Ő is tud gyedet igényelni fel éves korától de neked akkor tb-t kell fizetned magad után. Vagy esetleg apa is pihen éppen?!
2023. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Apuka tud gyedet igényelni a gyerek 6 hónapos korától, amennyiben van elegendő munkaviszonya. Nem kell otthon lennie, ugyanúgy dolgozhat, csak mellé kapja a gyedet is.

Neked kell fizetni magad után a tbt.

Visszamenőleg viszont nem jár semmi.

2023. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
De igen, azt hiszem az apuka gyed éppen jár visszamenőleg is. Csak akkor a gyest vissza kell fizetni.
2023. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

TE semmiképp nem vagy jogosult a jelenlegi gyermekednél GYED-re. A következőnél sem leszel, hacsak nem dolgozol 1 évet.

A CSED-GYED alapfeltétele, hogy az igénylés pillanatában is biztosítottnak kell lenni, tehát élő munkaviszony szükséges amellett hogy 2 éven belül 365 nap megvan. Ha a férjednél fennáll a jogosultság, akkor a baba 169 napos korától igényelheti a GYED-et. Visszamenőleg kb csak fél évre kaphatja meg és ha közben te GYES-t kaptál, az levonódik az összegből. Illetve közben neked fizetned kell az eü.hozzájárulást.

2023. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!