Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mindjárt lejár a GYES-em....

Mindjárt lejár a GYES-em. Most akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2023 júliusi változások miatt most tényleg nem kötelező visszavennie állományba a munkahelyemnek?


Valójában csak maximum 30 nap szabadságot vehetek ki, amint visszavesznek állományban, hiába van pl 45 napom?


Jelenleg nagyon korai terhes is vagyok, tehát a kötelezően kivehető szabadságok után táppénzem maradtam volna itthon, ha minden oké, de most akkor így bármikor kirúghatnak, ha esetleg visszavesznek akkor is?



2023. júl. 17. 17:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmi ilyen változás. Néha nézzétek már meg, van-e valóságalapja annak a sok marhaságnak, amit itt-ozz összeolvastok.
2023. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem, mert nem találtam róla infókat. Még a törvénykönyveket mondjuk nem kezdtem el bújni.
2023. júl. 17. 17:34
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
2023. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3, nettó baromság.
2023. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Reméljük kirúgnak
2023. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ös: Remélem utána te leszel az első akivel összefutok.
2023. júl. 17. 18:08
 7/21 A kérdező kommentje:
3-as: Köszönöm!
2023. júl. 17. 18:13
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne köszönd neki, mert a linken teljes hülyeség van.
2023. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

"a kötelezően kivehető szabadságok után táppénzem maradtam volna itthon, ha minden oké"


Akkor szoktak táppénzre menni, ha valami nem oké. 3 év után bejelented, hogy visszamész dolgozni, kiveszed a szabadságaidat, majd ismét ciao 3,5 évre? Azért nem csodálom, hogy a munkáltatók nem szeretnek szülés előtt álló nőket felvenni. Lehet lepontozni.

2023. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9-es: Első terhességemnél 15 hétig görcsöltem, a másodikat meg kellett szakítani, mert gond volt a babával, most is hormonpótlást kapok, erre nem hiányzik, hogy ismét gyomorideggel görnyedjek az asztal mellett, mint az első terhességemnél.


Most akkor sajnáljam a munkáltatókat, mert a nők nem akarnak nagy korkülönbséget a gyerekek között és úgy gondolják egy otthonmaradással oldják meg? (1-1,5 évet sosem vállaltam volna be, mert a gyerekem elég eleven és nincs rokon a közelben). Ha visszamennék dolgozni a nagyobb oviból úgyis minden betegséget hazahordana és én lennék vele otthon, akkor sem járnának jobban velem. Nem ahhoz fogom igazítani a családi terveimet, hogy mit szól majd a munkahelyem. (Egyébként a saját főnököm is említette, hogy egymás után jobb 2 kicsivel otthon + még a HR-es is nem nekem, de hallottam mondta, hogy legideálisabb így megoldani.) A munkáltatókat talán érdekli, hogy egy ember 2 másik munkáját végzi egy bérért? Amikor 2 hetente kopogtattam a főnököm ajtaján, hogy nem birom a munkamennyiséget, amit a nyakamba akasztottak szerinted érdekelte őket? Nem! Szóval amíg ebben az országban a divat az, hogy a munkaerőről az utolsó bőrt is lenyúzzák k*rvaélet, hogy nem fogom rosszul érezni magam azért, mert nem robotolok napi x órában, hogy másnak a zsebét tömjem. Mire addig elérek nyugdíj sem lesz, úgyis a sírba dolgozzuk magunkat, akkor nem jár nekem annyi, hogy itthon a gyerekeimmel eltöltsem a lehető legtöbb időt? Van egy fontossági sorrendem, el lehet ítélni, de a család az első, aztán a lelki egészségem, majd a munka.

2023. júl. 17. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!