Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mindjárt lejár a GYES-em....

Mindjárt lejár a GYES-em. Most akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2023 júliusi változások miatt most tényleg nem kötelező visszavennie állományba a munkahelyemnek?


Valójában csak maximum 30 nap szabadságot vehetek ki, amint visszavesznek állományban, hiába van pl 45 napom?


Jelenleg nagyon korai terhes is vagyok, tehát a kötelezően kivehető szabadságok után táppénzem maradtam volna itthon, ha minden oké, de most akkor így bármikor kirúghatnak, ha esetleg visszavesznek akkor is?



2023. júl. 17. 17:07
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

17-es: De jó kis csapatod van munkában😊, ritka az ilyen.

Szerintem megvan a megoldás: leányanyának kell lenni.😆 Mire kezedben a végzettséged már kihordtad a gyerekeket, onnantól csak annyi a teendőd, hogy minél többet lepasszold a nagyszülőkhöz vagy bébiszitterekhez őket és dolgozhatsz látástól vakulásig.


19-es: Vannak emberek akikkel nem vagyok egy véleményen, de egész jól el lehet velük vitatkozni, jó meghallgatni az ő szemszögüket is. Na te pont nem tartozol közéjük. Te nem érvelsz, nem válaszolsz, te csak nyomod az "Ő gondja" dolgot, primitív módon.


Látszik nincs gyereked vagy valami extra jó genetikával rendelkező hiper-karrierista vagy. Szerinted egy nő a terhességét azonnali gondolattal megteremti? Írtam már, hogy volt egy sikertelen terhességem (jelenleg sem jósolt sok jót a dokim), nyilván nem pont így időzítettük volna, GYES lejártára, de tudod léteznek emberek akiknek a méhébe a gyerek nem csettintésre terem oda, hanem hónapokig, évekig próbálkoznak, várnak mire végre a karjukban tarthatják őt. A kis korkülönbség meg relatív, nekem 1-2 év nagyon kevés, 3 ideális, 4 még belefér, afelett sok. Ha csettintésre fogant volna az egészséges kistestvér a nagyobbik kicsit lett volna több 2,5 évesnél.


Nem látsz a sorok mögött. Tényleg az jött le, hogy annak a munkahelynek az elvesztése miatt szorongok, ahová nem tiszta szívvel mennék vissza? Ha nem lennék terhes nem igazán izgatna, fel sem tettem volna a kérdést, keresnék egy szimpatikusabb helyet (bár amikor itt kezdtem imádtam). Az a lényeg, hogy nem akarom terhesen elveszíteni a munkahelyemet, mert akkor kereshetek terhesen újat vagy alig lesz juttatásom miután szülök. És valljuk be 3 hónapos terhesen (valószínűleg el sem jutok odáig) nem fog a munkaerőpiac a lábam előtt heverni, nekem meg nem szokásom a hazudozás.


És most akkor kérlek, válaszoljál már arra, hogy szerinted mi az ideális megoldás, akkor, ha valaki legalább 2 gyereket akar?

2023. júl. 18. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!