Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mindjárt lejár a GYES-em....

Mindjárt lejár a GYES-em. Most akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2023 júliusi változások miatt most tényleg nem kötelező visszavennie állományba a munkahelyemnek?


Valójában csak maximum 30 nap szabadságot vehetek ki, amint visszavesznek állományban, hiába van pl 45 napom?


Jelenleg nagyon korai terhes is vagyok, tehát a kötelezően kivehető szabadságok után táppénzem maradtam volna itthon, ha minden oké, de most akkor így bármikor kirúghatnak, ha esetleg visszavesznek akkor is?



2023. júl. 17. 17:07
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja a másik, hogy raktam volna bölcsibe a gyereket pl 2 évesen, visszamentem volna dolgozni, "rugattam" volna ki (vagy helyeztethettem volna át, mert tuti nem határozott idejű a szerződése) azt aki engem helyettesített amíg a kicsivel voltam itthon, majd újra jelentettem volna be pár hónap múlva, hogy terhes vagyok, ők meg újra kereshettek volna valakit a helyemre, mikor már egyszer megtalálták az ideális embert? Ez mennyivel lett volna empatikusabb?
2023. júl. 17. 22:58
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Írsz, hogy terhes vagy, így már nem is rughatnak ki, felfüggeszted a fizetés nélkülid, és elmész tp re
2023. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
Segíteni nem tudok,úgyhogy off: de teljesen korrektül látod,kérdező. Ne foglalkozz az ilyen agyhalott emberekkel. Nem vagyok ilyen helyzetben,de aki beszólt itt,annak elmesélném,hogy nálunk csinálta érdekesen kolléganő. Nálunk is az adott ember helyére határozott szerződéssel új személy kerül,akinek ha nincs utána szabad állás,bizony repülnie kell akármilyen jó munkaerő. Kolléganő visszajött,pedig tudta,hogy szeretne még egyet,csak úgy volt vele 1-2 hónapot még dolgozik azért közötte. Elküldték az illetőt,ő visszajött szó szerint másfél hónapnyi időre,majd a pozitív tesztnél újra elment a hónap közepén. A munkahely pedig ott maradt ember nélkül. Szerintem meg rohadtul ez nem a korrekt pl. Amúgy aki ilyeneket ide ír,annak az lenne a korrekt,ha a nők nem is szülnének,vagy ha csak egyet és sose többet vagy nem tudom milyen megoldást látnak erre.
2023. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen nem kell foglalkozni a munkáltatóval, de két kisgyerek mellett közel 7 év kihagyás után nem lesz olyan könnyű munkát találni. De ez legyen az ő gondja.
2023. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
14) pont így. Nagyon szoktak csodálkozni, hogy 5-7-10 év kihagyással sz.rok a kilátásaik. De a legjobb, aki beleszámolja azt az 5-7-10 évet is a szakmai tapasztalatába a munkahelyen, ahonnan szülni ment 🙃
2023. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ha szarok a kilátások, ha nem akkor sem dobtam volna el a gyerekemmel való közös időt azért cserébe, hogy majd utána könnyebb legyen elhelyezkednem egy újabb helyen ahol szintén azt várják, hogy megszakadj többemberes munkát végezve, túlórázva, miközben a tulajok a profitból vígan éldegélnek. A végzettségem eddig sem számított rossznak, gyerek mellett azóta le is diplomáztam nem büfészakon, nem kerestem régebben rosszul (kiemelkedően jól sem), de sosem hatott meg az alkalmazotti viszony annyira, hogy a munka legyen életem csúcspontja, nem dőlök késbe ha nehéz lesz visszaállnom a munka világába, mert csak átmenetileg akarok kizsigerelt zsebtömő lenni, amíg nem kezdem járni a saját utam (ami nyilván szintén nehéz és kockázatosabb).

Egyébként miért akkora érvágás a HR-esek szemében ha valaki kiesik pár évre? Oké, vissza kell rázódnia, de ha már előtte x évig abban dolgozott, akkor nem olyan mintha kezdő lenne. Ha meg valaki szülés előtt pl jogászként vagy adótanácsadóként dolgozott és fontos neki a szakterülete, akkor meg két szoptatás között is tudja követni az aktuális változásokat, hogy mire visszatér munkába ne legyen szellemileg elmaradva.

2023. júl. 18. 11:45
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
13# vagyok. 14-15# Őszintén kérdezem,hogy akkor milyen megoldást láttok erre,amikor kis korkülönbséggel szeretnének két gyermeket,ami után nyilván nyugdíjig dolgozni fogsz?NŐK vagyunk,természetesen hogy kiesel pár évre,basszus...kivéve aki olyan kis szerencsés,hogy home officeba dolgozik,de elmondom nektek a lakosság nagy részének ez nem megoldható. A, opció ne vállaljon egy db. nő sem gyermeket hiába van meg minden anyagi feltétel hozzá és szeretne családot. B, opció mindenki csak is kizárólag egyet. C, opció dolgozzon a szülésig,akkor is ha vérzik,görcsöl,hellp szindróma,elszállt vérnyomás,bármi van,munkahelyről indulás szülni,majd utána már másnap gyorsan vissza a munkahelyre. Gondolom nektek kettőtöknek nincsen gyermeke,természetesen így a legkönnyebb tanácsot osztogatni. :)HA lenne nem írogatnátok ezt. Vagy van,de 10 év a korkülönbség,ami nekem például nem férne bele,ennyi...illetve sokan nem szeretnének 40 évesen sem szülni a másodikat. Mi van azokkal a nőkkel,akik ledolgoztak 7 évet becsületesen a munkahelyen (mint én,az utolsó szabadnapjaimon is ugrasztható voltam,a belemet kidolgoztam),majd elmennek szülni,viszont olyan problémája van egészségügyi szinten,hogy vagy kis korkülönbséggel jön,HA jön csoda szinten a második,vagy pedig később már nem lehet több gyereke?Akkor is vállalja be,hogy visszamegy,dolgozik még 7 évet és hátha 37 évesen összejön még is nagy korkülönbséggel. Nálunk van aki 3-at szült kis korkülönbséggel,majd nyugdíjig itt dolgozott becsülettel...van aki meg egyet sem és még is csapnivaló a munkája. Nem ettől fog függni mit teszel le az asztalra. Orvosok is szülnek kis korkülönbséggel elmondanám...a nőgyógyászom fiatal,de 4 gyermekes anya,mellette eljárt tanulni pluszban és jelenleg is dolgozik a gyerekek mellett magánrendelőbe is és államiban is. Ja,látom mennyire nem kell sehova se a gyerekes anya. :D De le lehet pontozni,csak akkor tessék leírni az erre való megoldást,nem csak okoskodni. :)
2023. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%
17# Á,hagyd rá kérdező. Az ilyeneknek 10000%,hogy nincs gyermeke vagy van,de az első héten otthagyta és rohant vissza a munkahelyére. Mint írtam még orvos ismerőseim is "letudják" kis korkülönbséggel,hogy utána visszaálljanak dolgozni és ne essenek ki később a szakmai részéből sem. Mellette mindegyik tanult is valamit pluszba egyébként. Egyébként egy női munkavállalónál pedig bele van kalkulálva,hogy bizony,ha szül ki fog esni egy kis időre. De vicc,hogy ezen rugóznak itt. :D Kiesik pár évre majd 70 éves koráig (túlzok) kidolgozza a belét. :D Nálunk szerencsére nincs ez,még a lombikos kollégáknak is úgy szurkolnak,hogy végre összejöjjön,biztatják menjen el táppénzre,stb. Meglátogatják a szülőszobán is,stb. Amikor megszületett a lányom,a főnököm ujjongva hívott fel másnap reggel boldogan. Nálunk ilyen a közeg...ennyi. De mivel itt nők dolgoznak 98%,így tudják mivel jár ez és nincs ez a marháskodás. Néha arra gondolok,aki ezeket írja biztosan férfi. :D Vagy tényleg nem szült még soha. Aki benne van nem ír ilyet.
2023. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Azèrt aki a GYES lejàrtakor esik teherbe, az nem nevezhetô kis korkülömbsègnek, mert közel 4 èv lesz a gyerekek között. Ès a kèrdès arròl szòlt, hogy jajj, mi van, ha nem vesznek vissza a munkahelyemre. Tehàt a kèrdezô most, 3 èv kihagyàs utàn is aggòdik, hogy nem veszik vissza, hàt mèg 7 èv utàn. De mint írtuk, ez legyen az ô gondja.
2023. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19# Ezt értem és oké,de arra nincs válasz,hogy mit tegyen akkor aki 2 gyermeket szeretne kis korkülönbséggel úgy,hogy ne legyen közöttük se 10 év,de a munka világából se essen ki egy percre sem?
2023. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!