Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahelyemen 4 órába...

A munkahelyemen 4 órába vagyok bejelentve sajnos.. így mekkora csed/gyest kapnék az ikreim után? Mert a férjemnek meg cége van érdemesebb lenne szerintem ha ő igénylné meg mint én.

Figyelt kérdés
De azért kivancsi vagyok hogy mekkora osszeget kapnék a gyerekek után

2023. júl. 16. 00:00
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Mert eddig tp n vagyok egyelőre meg 2hetig a szülésig de az elég karcsú meg az 50ezer Ft sem halladja meg..
2023. júl. 16. 00:01
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít hogy hány órába, hanem mennyi a bruttó béred. Férjednél is, mindegy hogy a cége hogy megy, kérdés hogy az ő havi bruttó bére mennyi. A csed-et csak Te igényelheted.
2023. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjuk, hogy 4 órában 100e forintot keresel vagy 400e-t?! 6 hónapos korukig nem igényelheti a férjed, ikreknél is gondolom így van.
2023. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Konyvelot megkérdezte és ő mondta hogy de igényelheti ő is
2023. júl. 16. 01:05
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

Gyedet igényelhet 6 hónapos koruk után. Apai Gyed googlizz rá.

Addig nem. Bejelentett fizuja után kapja majd.

Neked pedig a bejelentett fizud után jár addig a Csed.

2023. júl. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésedtől függ, hogy mennyire voltál bejelentve 4 órában, viszont mivel táppénzt 50 ezret kapsz egy hónapra, így gyanítom a minimalbér felé volt a havi jövedelmet. Így a gyed is semmi lesz. Én is azt javaslom, hogy a GYED Extrát vegyétek igénybe, azaz apuka menjen el munka mellett GYED-re.
2023. júl. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
91%
Könyvelő meg tudja mondani, apa mennyi gyedet kapna, az alapján tudtok dönteni, ki maradjon otthon.
2023. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy kicsit hamarabb gondolkodsz ezen, akkor a férjed bejelenthetett volna a cégébe is, és több pénzt kapnál...

Most a cseded 90 ezer körül lesz talán.

2023. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Csedet apuka nem igényelhet, csak te. Az összegét könnyen ki tudod számolni, mivel a bruttó béred lesz az alapja, és csak Szja-t vonnak belőle, ami 15%. Gyedet igényelheti majd apuka a csed lejárta után.
2023. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
8as ez már a terhességem elején is fel volt vetve hogy bejelent de akkor meg 220ezer Ft -ot kellett volna a navnak adót fizetni meg nekünk ha bejelent szóval igazából ez felesleges kor lett volna.. mert már egyszer csináltuk mikor lakást vettünk így tudtuk csak megoldani. Bejelentett 8 órába de mindenhonap pluszba 220at kellett adózni is melle.
2023. júl. 16. 11:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!