Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult lennék így a CSED-re?

Jogosult lennék így a CSED-re?

Figyelt kérdés
5 hónapja van bejelentett munkahelyem (előtte is volt munkám csak sajnos nem voltam bejelentve) most tervezünk kistesót. Az lenne a kérdésem, hogy ha össze jönne a baba és dolgoznék továbbra is, majd szülés előtt mennék táppenzre (a baba miatt) kb 3-4 hónappal akkor így is járna a CSED? Beleszámítják a táppénzt?
2023. aug. 22. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát a táppénz be szokott kavarni úgy tudom.

365 nap folyamatos, biztosított időszakod és munkajogviszonyod megvan?

2023. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Járna, ha a szülésig megmaradna a munkaviszonyod.

Ugyanis a csed feltétele a 2éven belül 365nap biztosított viszony, amin3k nem kell folyamatosnak lennie. Illetve hogy az igényléskor is legyen munkaviszonyod.

A táppénz semmit nem kavar be.

Mivel 5hónapja ott vagy, 9 hónap a terhesség, tehát 14hónapod lesz, ami meghaladha a 365napot.

Annyi, amit mégjegyeznék, hogy tp-re annyi időre tudsz elmenni, amennyit ledolgoztál.

Tehát most jársz 5hónapnál. Ha holnap kiderül mondjuk, hogy veszélyeztetett terhes vagy, csak 5hónapra tudsz elmenni tp-re. A többi cumi.

2023. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. A munkáltatóm és kollégáim extra normalisak mindenkinek ilyen munkahelyet kívánok! Azt is olvastam, hogy kiszámítják az utolsó 3 hónap kivételével az azt megelőző 180 napot. Pontosabban átlagot számítanak ha jól emlékszem.
2023. aug. 22. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Visszamennek 3 hónapot és az az elötti 180nap átlaga lesz a csed alapja.

2#

2023. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben átolvastam többször is de sajna vannak néha az ertelmezéssel problémáim... 😁
2023. szept. 2. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!