Hogyan járok a legjobban?

Figyelt kérdés

December 31-re vagyok kiírva. Májustól tp-n vagyok. Úgy terveztük, hogy a családi adókedvezményt és a 30. év alatti anyák kedvezményét majd jövőre vesszük egybe igénybe az adóbevallásnál.


De most nem tudom, hogyan járok jobban, a CSEDet mennyivel dobná meg pluszban? Mert arra is gondoltam, hogy ahhoz már inkább mégis igénylem, ahogy utalnak havonta és akkor az előtte lévő időszakot majd egyben.



2023. szept. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi az szja, 15%. Te tudod mennyi bruttóból számolandó. A családi adókedvezményt nyilván nem lesz miből érvényesítened a csed idejére ha 30 év alatti vagy, így azt vegye igénybe a férjed.
2023. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy ugye van egy felső határ a 30 év alattiaknak, hogy meddig adómentes a jövedelmük. De mivel nem tudjuk, hogy nálad mekkora a jövedelem, így azt sem hogy ez hány ft pluszt jelentene havonta.
2023. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokminden függ attól, hogy mennyit kerestél. Ha a táppénz előtti fél évben nem volt fizetés emelésed, nem kaptál bónuszt, nem voltál betegszabadságon akkor a CSED-ed alapja kB a bruttó fizetésed lesz. Ha a bruttó fizetésed kevesebb volt, mint 499.952 Ft,akkor te a CSED-nél már a 30 év alatti anyák kedvezményével kimaxolod az érvényesíthető adókedvezményéket, azaz a családi adókedvezményt nem tudod igénybe venni. A 30 év alatti anyák kedvezménye az a fenti összeg alatt a ténylegesen megállapított bruttó CSED 15%-a.

(Fontos tisztázni, hogy ezek adó/járulék kedvezmények, nem segélyek, csak addig az összegig tudod érvényesíteni, ameddig van befizetett adód/járulékod.)

A családi adókedvezmény az fix összeg, nem függ a fizetéstől, a férjed teljesen mindegy hogy havonta vagy egyösszegben veszi igénybe ugyanannyit fog kapni. (ha első baba akkor havi nettó 10.000 Ft-ot)

2023. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én értem rosszul, de azt kérdezed, hogy több lesz e a cseded, ha évközben kéred az adókedvezményt? Nem, mert a bruttódat nézik és az ugyanannyi mindkét esetben.
2023. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!