Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tisztességes az, hogy nem...

Tisztességes az, hogy nem kapok fizetésemelést miután visszatértem?

Figyelt kérdés

Szeptember elején jöttem vissza dolgozni. Amíg nem dolgoztam, nem volt fizetés emelés, így hiába kértem, nem kaptam korrekciót a béremre. (1,5 éves a kislányom és a terhességem végéig dolgoztam szinte.)

Beharangozták, hogy jön a fizetésemelés novembertől, azonban tájékoztattak, hogy aki az elmúlt évben nem volt aktív dolgozó legalább 6 hónapon keresztül, az nem kap. Én nem voltam, ellenben az én fizetésem ugyanúgy elinflálódott a francba, mint a többieké, szóval nem tartom fairnek, sem etikusnak. Baromi rossz érzés van bennem emiatt, így bár nyilvánvalóan megteheti a munkáltató érdekelne, hogy ti hogyan viszonyulnátok ehhez?


2023. okt. 12. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Mivel nem dolgoztál, így fair. De a legjobb persze az lett volna, ha legalább kevesebbel is, de emelik, mint a többiekét.
2023. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Nálam emelték,pedig 2 évet otthon voltam a gyerekkel. Nézz utána mire van jogod.
2023. okt. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem tisztességes, én nem is dolgoznék ott jó szívvel tovább. Nincs lehetőséged váltani?

Én is most mentem vissza dolgozni 2 év után, és nekem több, mint 20%-al emelték meg a fizum egy szó nélkül, szerintem mindenhol ez lenne a normális ilyen gazdasági környezetben.

2023. okt. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Én közvetett módon tudtam róla, hogy emeltek mindenkinek, de mikor visszamentem dolgozni, senki sem kezdte el az én fizetésem korrekcióját. Én szóltam a megfelelő embereknek, hogy indítsák el. Megtették, de ha nem járok utána, máig se léptek volna.
2023. okt. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Milyen korrekciót? Mire fel? Ha otthon volt és ezidő alatt letett valami szakmai papírt, akkor azt mondom jogos a fizetésemelés, de egyéb esetben nincs mire. Mivel nem dolgozott be a cégnek a fél év alatt, ezért az az opció eleve bukott. Van valami, amit fel tud mutatni?
2023. okt. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

5!


Ha minden munkavallalonak emelnek adott munkahelyen, akkor a visszatero munkavallalonak is kötelező emelniuk.

2023. okt. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bogica0616 ***** válasza:
63%
A munkáltató feltételeket szabhat. Nyilván nem túl kedves tőle, de gondolom jövőre majd te is kapsz emelést. Gondolom ez nem egy nagy multicég, ezért szűkösebb a kerete, hogy mire mennyi pénz jut.
2023. okt. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bogica0616 ***** válasza:
76%
Kedves 6. Azt írta, hogy nem mindenkinek emelnek, csak aki aktívan dolgozott.
2023. okt. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Bogica!


Nyilván nem tűnt fel, hogy a kommentem az 5. valaszadonak szólt.


"5!

Ha minden munkavallalonak emelnek adott munkahelyen, akkor a visszatero munkavallalonak is kötelező emelniuk.


O pedig az előtte írónak írta erre:


"Én közvetett módon tudtam róla, hogy emeltek mindenkinek, de mikor visszamentem dolgozni, senki sem kezdte el az én fizetésem korrekcióját. Én szóltam a megfelelő embereknek, hogy indítsák el. Megtették, de ha nem járok utána, máig se léptek volna."

2023. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha a távollétem alatt volt fizetés emelés, akkor az átlagos mértékkel az enyémet is emelni kell, ezzel tisztában vagyok. Ezért kértem korrekciót és erre volt az elutasítás a válasz, mivel másnak sem volt fizetés emelés, ez rendben.

Egyébként ez egy részmunkaidős állás, ahova konkrétan visszakönyörögtek GYED-ről, mert nincs elég szakmai munkaerő. Még az is szóba került, hogy teljes állásban jöjjek legalább addig, amíg a rendes teljes munkaidős állásomba is vissza nem megyek dolgozni. Ezért nem tartom fairnek ezt az eljárást. Ha ezt tudom, akkor maradok otthon a hátsómon még két hónapig és fizetés emelés után jövök vissza, amikor már kénytelenek korrigálni, de nem szóltak volna ugye...

Jövőhéten találkozom a vezetőmmel, akkor azért kifejezem nem tetszésem.

Egyébként 5# a szakmámban már nincs magasabb szintű papír, vagy társ szak, amit érdemes megcsinálni és nekem még nincs meg. Illetve de, phd-zhetnék, de ez a munkahelyeimet hidegen hagyná, nekem meg nem egy évembe kerülne. ;) A nyelv a munkahelyeimen nem fontos és így is beszélek kettőt, innentől kezdve nem tudom még hova küldenél... És egyébként is. Bocsássa meg a jó isten, hogy itthon mertem maradni a gyerekemmel 1,5 évet úgy, hogy előtte végig tanultam és dolgoztam az életemet.

2023. okt. 13. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!