Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés előtt 4 hónappal...

Szülés előtt 4 hónappal mennyire van értelme lobbizni a fizetésemelésért? (max 5%) Emelné egyáltalán a CSED összegét?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Főleg, ha közben táppénzre is megy a kismama. Mivel a csed igénylésétől/ a szüléstől visszaszámolnak 3 hónapot, és onnan visszafelé veszik 180 napot, ami a csed és a gyed alapja lesz. Ha közben volt táppénz is, akkor azokat a napokat átugorják, így még előbbre kerül az a 180 nap. Így az a fizetés emelés valószínűleg semenyire nem számítana bele.
2022. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Táppénz nincs tervben, első gyereknél sem volt rá szükség, remélem most sem lesz.

Tavaly is próbálkoztam, akkor elutasítottak, most volt vezető váltás, gondoltam újra lehetne próbálkozni, de így max annyit nyerek hogy magamra haragíthatom őket.

2022. ápr. 22. 09:19
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Én május 15-ee vagyok kiírva, április 25-ig dolgoztam, előtte héten sírtam ki még magamnak egy kis emelést :D mondjuk visszamenőlegesen adták meg, január 1-i hatállyal. Sztem azért is merdemes egyébként legalább megpróbálni emelést kérni, mert otthon leszel valószínűleg évekig, csed, gyed, gyes lesz, de gyakorlatilag beragad a fizud évekig.
2022. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, ügyes voltál. A gyeden és a gyesen nem változtatna az emelés, és ezek szerint a cseden se. Amikor visszamegyek, akkor meg nyilván újratárgyaljuk.
2022. ápr. 27. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!