Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az első terhességem alatt...

Ha az első terhességem alatt megszűnt az előző cégem, de felvettek egy multihoz, akkor a második terhességnél hogy van a csed?

Figyelt kérdés

Az első esetben nem volt meg a három hónap +120 nap 10 nap híján. Ezért a minimálbér kétszereséből számolták a csedet, ami a fele volt a fizumból számoltnak.


Ha a két terhesség között visszamegyek pár napot, akkor a fizumból számolnák vagy ugyanúgy gyedből? Ha azt szeretném, hogy a fizumból számítsák, akkor hány napot kell visszamennem dolgozni? Elég párat vagy meg kell legyen a 120 vagy 180 nap + 3 hónap?


nov. 7. 16:44
 1/5 babyboom567 ***** válasza:

Van most munkád?

Mióta dolgozol ott?

nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most még cseden vagyok, de állományban. Február óta dolgozom az új helyen. Előtte kb. öt éve folyamatosan volt munkám, ide is 3 nap kihagyással vettek át.
nov. 7. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:

Mármint így van: január utolsó hetében megszűnt az előző cég

Februárban első hetében elkezdtem itt dolgozni

Utána május végén szültem

Most cseden vagyok, munkaviszonyom van


Kérdés, hogy hogyan kellene tervezni, hogy kell közben kb. 9 hónapot dolgoznom vagy elkezdhetünk próbálkozni a második babával.

nov. 7. 18:01
 4/5 babyboom567 ***** válasza:

De nem értem a kérdést akkor.

Van az elmúlt 2 évben 365 nap munkaviszonyod?(van)

Lesz munkaviszonyod a szülés napján?

A gyedből biztosan nem számolják.

nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pedig nem atomfizika ;)


Jelenleg a minimálbér 2x-éből (kb 400 ezer) számolták a csedet.


A fizum ennél jóval több.


Azt tudom, hogyha nem dolgozom a kettő között, akkor az előző csedet kapom, ami kevesebb, mint amit a fizum után kapnék.


A kérdés, hogy mennyit kell dolgoznom, hogy a fizum alapján számolják, ne a minimálbérből.

nov. 7. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!