Jogosult leszek csedre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég összetett lesz a kérdésem. Május 21-re vagyok kiírva, jelenleg még dolgozom, de már nem bírom úgy a munkát árufeltöltő vagyok es egyre sűrűbben fáj a hasam, a derekam. Február 14-én lesz meg a 365nap biztosítási jogviszonyom,így úgy tervezem, hogy február végéig dolgozom és márciustól elmegyek táppénzre a szülésig. Viszont így jogosult leszek a csedre, ha március 1-től táppénzen leszek a szülésig?
jan. 17. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár holnap elmehetsz tp-re mert beleszamit a munkaviszonyba, és a csedet sem erinti mert 3 hónapot mennek vissza, és annak az átlagát veszik alapul. Szóval akár holnap mehetsz tp-re ha akarsz.
jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, a táppénz munkaviszony, a csed/gyedhez pedig 365 nap munkaviszony kell.
jan. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
A bejelentett munkaviszonyod mióta tart?Mert a napi bejelentősek nem számítanak bele a 365 napba.
jan. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
És táppénzen is csak annyit lehetsz, amennyit itt dolgoztál.
jan. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem ezen a munkahelyen lesz meg a folyamatos 365 nap, más munkahelyem nem volt. 2023.02.14 óta vagyok ide bejelentve normálisan. Előtte csak napiban voltam, azért is számolom 02.14-től, csak azt nem tudtam, hogyha elmegyek májusig táppénzre ami akkor ezek szerint kivitelezhető, akkor ugyanúgy jogosult leszek a csedre.
jan. 18. 09:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Es abban tudnátok még segíteni, hogy hogyan tudom kiszámolni nagyjából a csedem összeget? Mert sajnos csak 2023.10.01-től vagyok bejelentve a 8 órás minimálbérrel egészen addig bruttó 114.000ft-al voltam és bele fognak csúszni azok a hónapok is.
jan. 18. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Az igénylés előtti harmadik hónap végétől számolnak, vagy a március 31 előtti 180 napot nézik. Ha táppénzen leszel, akkor az az előtti 180-at. Szóval ha február végéig dolgozol, akkor a szeptember-február időszakra kapott fizud átlagát veszik alapul. Ebben az esetben 1 hónap csúszik bele az alacsonyabb fizuból.
jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!