Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fizetés szülési szabadság után?

Fizetés szülési szabadság után?

Figyelt kérdés

Cirka 1,5 éves szülési szabadság után, idén májusban megyek vissza dolgozni.

A kérdésem a következő lenne: bérezés tekintetében mi a jellemző ilyenkor? Olvastam valahol, hogy a munkaadódnak az elmúlt évek átlagos emeléseivel kell korrigálnia a régi fizetésedet, de legalábbis ezt kell alapul vennie. Ezzel az a probléma, hogy azóta a fluktuáció, és nem az évvégi emelések miatt húztak el a fizetések, így ha ezzel számolnak, az új bérem - 3 év tapasztalattal - nem fogja elérni egy pályakezdőét sem. Várható ilyen esetben, hogy nagyobb “emelést” kapok? (van egy tippem, de nagyon érdekelnének a vélemények:))

Illetve visszatérés esetén általában a munkáltató letesz egy papírt, hogy itt az annyi, vagy számíthatok bértárgyalásra?

Tudom, hogy ezek a folyamatok cégenként eltérőek. Ha tudnátok írni hasonló tapasztalatot, azt megköszönném!



febr. 13. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Cég és pozíció függő is szerintem. Az a különbség, hogy amit olvastál (átlagos béremelés), azt meg KELL kapnod, minden más, amiről írtál meg kb. adható, de a cégen múlik. Kérheted a béred rendezését, ez egy plusz mondat a fizetés nélküli szabi megszüntetésében. Ők meg majd valamit reagálnak. Két esélyes. Vagy azt mondják, hogy nesze x%, vagy azt, hogy mivel nem volt béremelés hasonló munkakörben, így nincs.
febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne felejtsd el a tervezett munkába állás előtt minimum 30 nappal írásban bejelenteni a munkába allasi szandekod.

A béred nyilvánvalóan tárgyalás kérdése. A 3 éves tapasztalatod sokat nem jelent, hiszen másfél év kiesésed van, a palyakezdo lehet jobban képben van, de nyilván kérdés, milyen területen dolgozol.

febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron kezdtem el kivenni a szabija imát. Annyit emeltek, amennyit kb azóta átlagosan a többieknek, nem többet. Az új belépők valószínűleg többet keresnek nálam. Bértárgyalás nem volt - megkaptam az ajánlatot, bepróbálkoztam magasabb fizuval, de az átlagos emelésre hivatkozva nemet mondtak. Én meg elfogadtam, mert szerettem volna visszamenni.
febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!