Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben véd engem valami?

Ilyen esetben véd engem valami?

Figyelt kérdés

Átmentem egy nagy multihoz szülés előtt terhesen (ők is tudták, hogy terhes vagyok), mert volt egy nagyon jó pozíció, amiben aránylag kevés munkával sokat lehetett volna fejlődni, home-office heti 4x. Oké kevesebb fizu volt, buktam a csed nagy részét, de úgy voltam vele, hogy megéri. Nyolc hónap után akartam újrakezdeni dolgozni, ezt kommunikáltam is a főnökömmel a felvételnél.


Erre amikor a baba 3(!) hónapos korában írtam, hogy beszéljünk róla, hogy mikor megyek vissza, kiderült, hogy felvettek valaki mást. Először azt mondták, hogy nem gond, mire megyek vissza úgyis lesz hely, de most úgy néz ki nem. Helyette egy másik poziba tudnak visszarakni, amiért tuti nem váltottam volna (a fizetést megkapom meg a végzettségemnek megfelel). Ilyet lehet csinálni? Annyira szomorú vagyok, leszerveztük a bébiszittert, úgy alakítottunk mindent és most ez történt.


Igaziból nem is tudom mi a kérdés, csak nagyon szomorúan érzem magam (ráadásul senkinek nem tudom elmesélni, mert épp nagyobb tragédiák vannak a családban).


febr. 14. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom hogy nem vagy köteles elfogadni a felajánlott pozíciót, felmondhatsz.

Ők sem kötelesek ugyanazt a pozíciót fenntartani. Kötelesek visszavenni, de ha nem teszik az új helyzet, mehetsz máshová.

Javítson ki, ha rosszul tudom.

febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jah, csak azzal nem vagyok beljebb, ha felmondok. Akkor maradok itthon gyeden még, hátha lesz valami.
febr. 14. 09:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Mármint pont azért váltottam, mert tudtam előtte egy évig vártam hasonló pozira, ez nem ilyen “minden héten meghirdetnek egyet” történet. De az volt kommunikálva, hogy mehetek és utána vissza is vesznek.
febr. 14. 09:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezért vállaltam, hogy nem a fizumból, hanem minimálbér alapján számolják a csedem, és elestem az előző helyemen két havi bónuszomtól.
febr. 14. 09:26
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Értem. Azt kérdezted, véd -e valami ilyen esetben? Nem. Elfogadod, felmondasz vagy igen, maradhatsz gyeden, gyesen.
febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóra soha nem adunk. Mondani akárki akármit tud
febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Mint a végén írtam inkább csak bátorítást együttérzést vártam volna…
febr. 14. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

De nincs neked családod, barátaid, akik együtt érezzenek veled?


Ez egy fórum, ami kérdések megválaszolására való, nem a Psziché lelki támasz topikja.

febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem se vagy köteles elfogadni,de akkor max felmondani lehet,úgy tudom. :\ Igazából ez sajnos benne van a pakliba,amikor szülni megy az ember. Nálunk rendszeresen így van,hogy ha dugig van és hiába a helyedre került ember van,többször előfordul ilyenkor,hogy más osztályra kerülünk vissza. Kellemetlen,rossz,de nem tudsz mit csinálni. :( Most 2 kollégám ment vissza és nem oda tették már,hanem ahol hely volt. 8 hónapos a pici,nem szeretnél még maradni otthon? Pici még ő is azért,totál rá is érsz még. Azt viszont mérlegeld,hogy később sem biztos,hogy meglesz a pozíció.
febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8 De csak épp az egyik rokonom ma került kórházba, azon is sírhatnék 😢 Inkább ezen szenvedek, mert abba belegondolni sem akarok.
febr. 14. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!