Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hiába költöztem el a nagyszüle...

Hiába költöztem el a nagyszüleimtől, itt is ugyan úgy utolér a kettősségük, ami sok esetben engem is teljesen lehúz.Mivel szigorúak,és uralkodóak voltak,sokszor nem lehetett saját véleményem,hozzájuk kellett igazítanom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Otthon is állandóan a befolyásuk alatt voltam,nem volt saját,szabad életem, saját elképzeléseim,mert csírájában eltapostak minden törekvésemet. Gyerekként is szorongó voltam,főleg a családi körülmények miatt.Azt hittem,ha elköltözöm,messzebb tőlük,akkor már abszolút tojni fogok rá,hogy mit mondanak, hogyan beszélnek másokról,vagy engem,hogyan szapulnak.. Ennek ellenére,ha 3-4 napig nem hívnak,már rosszul érzem magam,és elkezd kattogni az agyam,mi van ha nem lesznek többé...Mind a kettő idős,és elég betegesek is.Sokszor azt érzem,hogy mivel kiszakadtam a komfortzónámból,nem találom a helyem a világban.nem vagyok boldog,és nem tudok az lenni,bármennyire is próbálkozom. Rengetegszer kerülök olyan állapotba,hogy pszichológushoz akar vinni a barátom,és a családja,mert nem bírják elnézni,hogy szenvedek.Rettentő kettősség van bennem irányukba, olyan sem veled, sem nélküled...Ez mitől alakulhatott ki bennem,és hogyan tudnék gátat szabni az érzéseimnek? Az,hogy nem hívom őket,nem opció,mert akkor amiatt is rosszul vagyok,ha nem tudok velük beszélni.
jan. 4. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az akadálya, hogy elmenj a pszichológushoz? Nem a gyakorin fogjuk a lelki helyzeted megoldani.

Mindenesetre idő kell hozzá, lassan majd jobban le tudsz válni. Teljesen nem kell, de a beszélgetéseket lehet rövidíteni, és a jelentőségüket csökkenteni, felszínesebbre venni. Több évtizedig állt fenn egy függőségi állapot, annak nem feltétlenül lehet egycsapásra véget vetni. Életkezdési válság, most kezdtél felnőtt lenni. Ha a barátod és a családja kellemesebb, építőbb, akkor inkább az ő szavaiknak tulajdoníts nagyobb jelentőséget.

jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ők sokkal több tekintetben negatívabban hatnak ràm mint az otthoniak, ez a nagy baj.
jan. 4. 14:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor viszont mért vagy vele/velük?

Milyen értelemben negatívan, és hogyhogy még negatívabban, mint a saját családod, akikről elég negatívan beszéltél?

jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ők pont az ellentét. A letojok mindent és mindenkit. Más a hülye nem ő. Halogatnak ígérnek de soha nem teljesül semmi belőle. Ráadásul rettentő koszosak, trehànyak. Nem illek be közéjük. Többen mondták már menekülhet innen ha tudok.
jan. 4. 15:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért vagyok itt, mert még csak most építem azt, hogy innen is el tudják menni. Folyamatosan van veszekedés a barátommal minden nap mert nem bírom a trehányságát.
jan. 4. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
És mit kell építeni? A legolcsóbb albérleti szobát ki kell bérelni, és majd onnan építgess. Ne egy egész lakásra spórolj. A pillanatnyi barátoddal pedig ne veszekedj, mert attól ő nem fog megváltozni, csak a kapcsolatotok lesz rosszabb. Ez pillanatnyilag nem párkapcsolat, hanem a te lakásmegoldásod. Ebben az esetben viszont ne legyen neked olyan fontos, hogy ő milyen, úgyis csak átmeneti. Minél gyorsabban átmenve.
jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"A legolcsóbb albérleti szobát ki kell bérelni, és majd onnan építgess."


Jó, gyors, normális megoldás, csak akkor nem tud min hisztizni.

jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom az életét próbálja felépíteni, nem fizikai építkezésre gondolt...
jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Együttérzésem, viszont az a sejtésem, hogy a párod is csak egy eszköz, akit arra használsz, hogy a nagyszülőktől menekülj. Ez vele szemben nem korrekt.
jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudta jól,amikor idejöttem,hogy miért vagyok itt,ennek ellenére erőltette a kapcsolatot, mert félt elmondani a szüleinek,hogy problémás vagyok,és ezt a helyzetet csak ugródeszkának használom, hogy a xarból kicsit a jobba legyek amíg össze tudom kaparni magam. Nem használtam ki,ennek ellenére segített,és most is segít amiben csak tud,viszont annyi különbséggel,hogy rájött arra a dologra, ő hiába szeret,én nem tudom viszont szeretni. Ezért a párom,inkább macskakörömmel jelezve állná meg a helyét. Inkább segítőtárs..
jan. 4. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!