Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3éve dolgoztam a munkahelyemen határozott szerződéssel.

Augusztusban várandós lettem. Februárban lejárt a szerződésem, amit természetesen nem hosszabbítottak.

Most munkanélkülire mentem el, hogy ne essek el a CSED-től. Viszont érdekelne, hogy ilyenkor hogy számítják ki az összeget?

A munkanélküli összegéből, vagy az egykori fizetésem bruttóját nézik?

Köszi!



márc. 20. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mikorra vagy kiírva meg hogy meddig jár a munkanélküli,ha a baba születésekor nem fog már járni akkor nem leszel jogosult CSED-re,ha fog még járni akkor minimálbér alapján fogják számolni
márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam hogy szerintem érdemes lenne 28nappal a kiírt dátum előtt igényelni a csedet,feltételezem áprilisra lehetsz kiírva☺️
márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, április 26 a dátumunk, de júni elejéig járna a munkanélküli. Viszont Április 2 körül szeretném igényelni :)
márc. 20. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy jó lesz,de sajnos csak a minimálbérrel fognak számolni szóval ha esetleg az apukának járna a gyed akkor a baba 168napos korátol igényelje ő mert úgy jobban jártok☺️
márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor már miért nem igényled a szülés napjától? Addig is járna az álláskeresési, a csed meg mindenképp 168 nap.
márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,a csed szerintem több lesz neki mint a munkanélküli illetve a gyed is,szerintem ha 28nappal hamarabb igényli aztán az apa a gyedet akkor jobban járnak
márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Bemegyek húsvét után a kormányablakba és kifaggatom az illetékest, hogy járok jobban. :)

De azért szomorú, hogy a semmibe úszott az egész.. 😒

márc. 20. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Van facebookon egy baba-mama pénzügy csoport,én mindent ott tanultam ha gondolod lépj be🥰
márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!