Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ahol megosztják a családi...

Ahol megosztják a családi adókedvezményt, az hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nálunk én vettem igénybe, amíg dolgoztam, de az megszűnt. Most a férjem igényelte meg.

3 gyerek van.

Babát várok. CSED-re nem leszek jogosult, de GYED-re igen, ezért érdekel, ilyen esetben ez hogy nézne ki, és hogy éri meg jobban.



ápr. 13. 23:52
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

"Nyilván ez az ismerősnek pénzbe kerül, vagyis megszoktak egyezni a felek, hogy azt, amibe ez neki kerül, a munkavállaló kifizeti, a lényeg az, hogy legyen munkaviszony"


Igen, ez evidens, én se ingyen vártam volna senkitől, de azért a 2 évért mondjuk megéri belefektetni, és kevésbé kockázatos, mint találni egy random helyet, ahol hazudoznom kell. (Nem jókedvemben tenném.)


De feltérképezem, mik a lehetőségeim.

ápr. 14. 16:06
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem is neked írtam igazán kérdező, hanem azoknak, akik értetlenkednek, hogy mégis hogy lehetne ez kivitelezhető. :)
ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32# De ha többe kerül, akkor mi értelme? Ha még én fizetek többet. Tudom off, de tényleg kíváncsi vagyok.
ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

33# Az az értelme, hogyha dolgozott eddig a kérdező, vagyis a 365 nap munkaviszonyt össze tudja szedni és a gyerkőc születésekor is van munkaviszonya, akkor jár neki fél évig CSED, majd 1,5 évig GYED.

Le kell ülni és ki kell számolni ez hogyan éri meg (mennyit fizetsz érte és mennyi lesz utána havonta a juttatás, amiben részesülsz). Ha többet kapsz, mint amennyit beleteszel, akkor megéri.

Szerintem elég egyszerű ez, tényleg csak egy jó ismerős kell, aki hajlandó erre és némi tudás, hogy mennyiért éri még meg ezt eljátszani.

ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
34# Igen, de ha a végén többet fizetek én pl, akkor már nem éri meg.
ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

35# Ezért írtam, hogy ki kell számolni, de ez azért nem valószínű, ha jól lövi be valaki a "bérigényt" és tényleg csak annyi időre létesít munkaviszonyt, amennyire kell.

Ha több lesz (hasra mondjuk) 2-3 hónap adó és bérjáruléka, mint 2 év juttatása, akkor valami nagyon félremegy.

ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 babyboom567 ***** válasza:
80%
És vajon a kérdezőnek van minimum 6-800ezre kifizteni egyösszegben egy munkáltató költségét,hogy jelentse be még most?Mert különben ki lesz akkora marha,hogy bejelenti terhesen,termelni nem tud neki, és mondjuk a kérdező 2 hónap múlva meggondolja magát és egy grandot sem fizet, akkor mit csinál a munkáltató?Fizet saját zsebből, és sehogy nem tudja behajtani(hisz ő is csalt),ki nem jelentheti hisz terhes.Ekkora hülye senki sincs akinek cége van.
ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
79%
37# egyetértek, de mindig van aki megmagyarázza, hogy de ez működik. Szerintem nem hülyék a munkáltatók, nem válalnak ilyet. Akkor már bejelent olyat aki dolgozik is nemcsak papíralapon.
ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Egyébként pont a múltkor is volt egy ilyesmi itt. Úgy volt bejelenti, minden, utólag meg kiderült, hogy még se lett. Amúgy igen ki az, aki bejelent csak úgy, holott olyat is felvehetne, aki dolgozik. Bár biztos van, de ahhoz szerintem nagyon jóba kell lenni vagy minimum családtag.
ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
76%

Ó pedig hányan kiskapuznak ilyenekkel, ha megtehetik... de nem látom értelmét túlmagyarázni. Ezért mondtam, hogy ISMERŐST kell keresni, akivel feltételezitek egymásról, hogy nem vágjátok át a másikat. Normál esetben ő nem veszít semmit, a másik fél pedig nyeri a juttatásait. Nincs ok nem bízni, ha egy barátról, családtagról beszélünk szerintem, de mindenki saját maga dönthet, aki ilyen helyzetbe kerül.

Ugyanígy szokásos kiskapu pl. szürke bérezésnél az, hogy az ember megbeszéli a munkáltatójával, hogy a juttatásokba beleszámító időszakra emelje meg papíron a fehér bérét, ő meg visszaadja kézbe ennek az adó és járulékvonzatát. Ezt megjátszák sokan akkor is, ha mondjuk szimplán csak jobb hitelmutatót szeretnének. Nagy multiknál ezek 99%, hogy nem működnek nyilván, de hazai kisvállalkozásoknál ennél sokkal sokkal cifrábbak is vannak. :)

Azt nem tudhatom, hogy a kérdező hány száz ezret tud akár azonnal, akár hónapról hónapra zsebből kivágni, nem is az én tisztem megítélni, csak felvetettem egy opciót.

ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!