Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ahol megosztják a családi...

Ahol megosztják a családi adókedvezményt, az hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nálunk én vettem igénybe, amíg dolgoztam, de az megszűnt. Most a férjem igényelte meg.

3 gyerek van.

Babát várok. CSED-re nem leszek jogosult, de GYED-re igen, ezért érdekel, ilyen esetben ez hogy nézne ki, és hogy éri meg jobban.



ápr. 13. 23:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy lehetséges, hogy csed-re nem, de gyedre igen?!


Egyébként nagyon egyszerű. Tesómék pl 2 gyerekre kapnak ugye 2x20at havonta.

Ők nem veszik igénybe év közben, hanem az adóbevallással.

Ott pedig 2fele osztják, hogy tuti kijöjjön a fizujukból (egyikük sem annyit keres amennyire be van jelentve)

ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%
Erre én is kiváncsi vagyok, hogy csedre nem, de gyedre igen? Ilyenről még nem is hallottam. Mind a 2 munkaviszony után jár nem?
ápr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 babyboom567 ***** válasza:
78%

Ez nem tudom, hogy lehet ,hogy gyedre jogosult leszel de csedre nem,de majd mindjárt leírod úgyis.

Mivel 4 gyerekes anya leszel,te adómentesként az adódból semmit sem fogsz tudni visszaigényelni,mert nem fogsz adót fizetni.Te csak járulékokból tudsz esetleg valamennyit visszaigényelni.

Egy jó könyvelőt kellene keresnetek.

ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Mivel megszűnt a munkaviszonyom,


[link]


Így ez nem teljesül.


[link]


Ez igen, de itt le is írja.


Persze van még idő, de valljuk be, sok esély nincs rá, hogy így találok olyan helyet, ami alkalmaz, és kihúzom a végéig, így nem számolok vele.


De a kérdés lényege nem ez volt.

ápr. 14. 08:42
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy összegben érvényesítitek adóbevalláskor, akkor látszik, hogy a férjed mennyit tud érvényesíteni adóból, illetve járulék ágon. Ha ez nem elegendő, akkor megnézitek te mennyit tudsz járulék ágon érvényesíteni, illetve te a 4 gyerek miatt szja mentes leszel.
ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
91%

Gyedre akkor lennél jogosult, ha a lenne új munkahelyed. Hisz a jogosultság kezdetén kell a munkaviszony.

Terhesen, csecsemő mellett ki fog felvenni?

ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár a gyed sem, ha nincs a szülés időpontjában munkaviszonyod.
ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Végülis ha időben megoldom, akkor van rá esély, nem vagyok köteles közölni, ha jól tudom.


Nem tervezett terhesség, múlt hónapban szűnt meg a munkaviszonyom, húsvétkor tudtuk meg.


Az álláskeresésit igénybe vettem, amit még kapnék május, júnis, addig nem terveztem keresni alapesetben, de így akkor ez módosul.


(De csak részmunkaidőben tudnék, gondolom, az átlagkeresetet veszik alapul.)

ápr. 14. 09:24
 9/42 anonim ***** válasza:
40%
Bár a kérdezőre nem ez áll: a diplomás gyed esetén a kismama gyedre jogosult, csedre nem, ha már kérdeztétek, hogyan lehet ilyen.
ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

Férjeddel megosztani nem tudsz, csak közösen érvényesíteni.

Megosztani akkor tudsz, ha van egy élettársad, aki nem a gyerekeid apja. Egyéb eset közös érvényesítés.

ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!