Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ahol megosztják a családi...

Ahol megosztják a családi adókedvezményt, az hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nálunk én vettem igénybe, amíg dolgoztam, de az megszűnt. Most a férjem igényelte meg.

3 gyerek van.

Babát várok. CSED-re nem leszek jogosult, de GYED-re igen, ezért érdekel, ilyen esetben ez hogy nézne ki, és hogy éri meg jobban.



ápr. 13. 23:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
41%

"Végülis ha időben megoldom, akkor van rá esély, nem vagyok köteles közölni, ha jól tudom."


Nem jól tudod. Minden esetben van uzemorvosi alkalmassági vizsgálat és annak része lehet a terhes e kérdés, ha a munkakör valami miatt veszélyes a terhes nőkre. Ha itt hazudsz, azzal alapot adsz az azonnali hatályú felmondásra

ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

"ha a munkakör valami miatt veszélyes a terhes nőkre. "


Alapból nem mennék/mentem sose ilyen helyre.


Mikor a másodikat vártam, el akartak küldeni tüdőszűrőre felülvizsgálatnál.

(Az kiközvetített volt. A munkahelyemen tudtak a terhességről, a közvetítőszerv nem.)

Megkérdeztem, ez mennyire kötelező, mert nem nagyon szeretnék...

Végülis nem ragaszkodtak hozzá.


Tőlem a terhességet sose kérdezték meg, bár lehet, csak szerencsém volt.

ápr. 14. 09:42
 13/42 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező. Te nem leszel jogosult CSED-re és GYED-re, a férjed viszont igényelheti majd a GYED-et.

Hazai viszonylatban szerintem kizárt, hogy találj így munkát, hacsak nincs ismerős, aki bejelent. Túl kéne élned minimum 3 hónap próbaidőt anélkül, hogy lebuknál, rosszul lennél, táppénzre mennél, stb. Ha csak most kezdesz állást keresni és húsvétkor derült ki, hogy várandós vagy, ez már kb. a lehetetlen küldetés.

ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

"hacsak nincs ismerős, aki bejelent"


Valószínűleg ezen a vonalon fogok próbálkozni, ha mást nem, utolsó 2 hónapra, hogy meglegyenek a feltételek, azt kifizetem magam után neki a járulékokat.


Ha jól tudom, a férjem is csak akkor, ha a CSED elméleti időpontja lejár.

Viszont előbb amúgy se tudná, mivel ő meg EFO-s bejelentéssel dolgozott előtte, nemrég jelentették be rendesre, ezért is volt, hogy én vettem igénybe mindent (és ezáltal ugye fogalmam sincs a közös igénybevételről.)

ápr. 14. 10:42
 15/42 babyboom567 ***** válasza:
100%

A férjed is csak akkor mehet gyedre,ha teljesülnek nála is a feltételek.

A szülés napján bejelentett munkaviszony,és a szülés előtti 2 évben 365 nap bejelentett munkaviszony,és a napi bejelentő nem számít.

ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Az nem lesz meg, de mint írtam, nem is ez lenne az elsődleges cél, mert ha mehetne is ott lenne fél év, azt meg nem vállalnám be, hogy addig ne kapjak semmit.
ápr. 14. 11:03
 17/42 babyboom567 ***** válasza:
100%
A gyerek születése utáni fél évben te gyest fogsz kapni.Utána kaphat gyedet a férjed, ha teljesülnek neki a feltételei.
ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

"A gyerek születése utáni fél évben te gyest fogsz kapni"


Örülök, hogy te jobban tudod, hogy itthon fogok ülni 8 hónapig a seggemen mind papíron, mind fizikálisan 👏

ápr. 14. 11:13
 19/42 anonim ***** válasza:
80%

Istenem 🤣🤣🤣

Nagy az isten állatkertje, itt újra bebizonyul

ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
91%

Az oké, hogy esetleg valaki bejelent, de nem munkabért után járnak ezek a juttatások? Nem abból számolnak összeget?


Amúgy nem jó ötlet a terhességet nem bevallani, mert a munkáltató kirughat, hiszen tudtál a terhességről azaz megvezeted őt. Ez nem járható út.

ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!