Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ahol megosztják a családi...

Ahol megosztják a családi adókedvezményt, az hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nálunk én vettem igénybe, amíg dolgoztam, de az megszűnt. Most a férjem igényelte meg.

3 gyerek van.

Babát várok. CSED-re nem leszek jogosult, de GYED-re igen, ezért érdekel, ilyen esetben ez hogy nézne ki, és hogy éri meg jobban.



ápr. 13. 23:52
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

#20

Bejelentésnél nem írnak munkabért a papírra? 🤔

Én még olyat nem láttam, amin ne lett volna, de most ismét újat tanultam, köszönöm mindenkinek a válaszát, extra hasznos volt, főleg, hogy egy se irányult arra, amit eredetileg kérdeztem, de már azt is bánom 😅

(A többi hadd legyen már az én dolgom, mit hogy oldok meg, köszönöm.)

ápr. 14. 12:42
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
De írnak rá munkabért, de nem az számít baszki, hanem amit meg is kapsz a számládra. Vágod? Az alapján számólnak nem az alapján ami a papirodon van(mindenkinek a kiutalt munkabér alapján számolnak juttatásokat, nem a bejelentett alapján). Ennyi eszed legyen lassan 4 gyerekes anyaként.
ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Most írok először és esküszöm nem tudom mi a bajod kérdező, most olvastam vissza, gondolom a hormonok,… de normális válaszok jönnek, viszont te akkora flegma vagy, hogy hihetetlen. Ki bántott téged itt?:D Válaszolt mindenki egyébként a kérdésedre, meg picit fel is nyitották a szemed mi jár mi nem. A tüdőszűrésre, ahol én dolgozok ott kizáró tényező, aki nem felel meg vagy nem intézi el. De ez off.:D

Amúgy aki bejelent, annak végig pénzbe kerül, nem?

ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%
Ne foglalkozzatok vele, fogalma sincs az életről csak szüli a gyerekeket ennyihez ért. Bejelentéssel a kötelezőket tudod le, azaz mondjuk a tb van fizetve, ha nincs munkabéred amiből adót vontak, akkor nehezen leszel bármire is jogosúlt. A bejelentett összeg az csak egy dolog, kell lennie munkabérnek is amiből számólnak. Ennyi erővel minden nő csak bejelentetné magát valahol.
ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Nem egy ismerősöm volt bejelentve takarító vállalkozásba, x összeggel, ami alapján kapják a GYED-et, mivel kézzel fogható jövedelmük nem bejelentett tevékenységből származott.

Nyilván ehhez kell ismeretség, de az egy más kérdés.


"fogalma sincs az életről csak szüli a gyerekeket ennyihez ért."


Nyilván😆

ápr. 14. 13:30
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeségeket beszélsz. Ha akkora ismeretséged lenne nem itt gyakorin tennéd fel a kérdéseidet, hanem az ismeretségi körödben.
ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy akkora van, mert nincs.


Szépségipari szolgáltatók, akiknek kezdőként még nem volt saját vállalkozás, viszont volt köztük kismama nem is egy, akik elmondásuk szerint így oldották meg.


Az adókedvezményes részhez viszont nem nagyon tudnak hozzászólni, főleg hogy 1-2 gyerek van csak, meg nem is kérdezgettem ezügyben, sztem nem is fogom.

ápr. 14. 14:24
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Ők katát fizetnek ami után jár.
ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Elvileg nem járt, mert nem voltak meg a jogosultság feltételei állítása szerint.

De ez kb 6 évvel ezelőtt volt. Akkor főleg nem értettem hozzá.

Engem meg vagy 8 évvel ezelőtt érintett utoljára a GYED-téma.

(Nem 1-2 évente szülögetek, hogy kihúzhassam az éveim, akármennyire is ez jön le esetleg bárkinek. Az első gyerekem kormányváltás előtt született, azt se tudom már, akkor volt-e adókedvezmény... Utána mikor elmentem dolgozni, a havi 10e járt, egyedül vettem igénybe.)

ápr. 14. 14:50
 30/42 anonim ***** válasza:
78%

Én vetettem fel először a "bejelentés" kérdéskörét.

Nyilván ez az ismerősnek pénzbe kerül, vagyis megszoktak egyezni a felek, hogy azt, amibe ez neki kerül, a munkavállaló kifizeti, a lényeg az, hogy legyen munkaviszony és visszamenőleg 365 nap, ahogy már írták, ami alapján tudják a juttatásokat számolni. Az tény, hogy ez valószínű többe fog kerülni, mint amit tőle kapsz, vagyis gyakorlatilag jogviszonyt "veszel magadnak" abban a pár hónapban.

A válaszomban feltételeztem, hogy a férj normál bejelentés alapján dolgozik, mert akkor jogosult lenne a GYED-re, csak a gyerek 168 napos koráig kéne valahogy kihúzni... de akkor ez nem játszik.

ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!