Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » S. O. S. Novemberben le jár a...

Renike1984 kérdése:

S. O. S. Novemberben le jár a GYES-em második baba Márciusban születik mi alapján, mit (Gyes, Gyed) és mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2009.november 18.-án született jelenleg GYES-en vagyok vele!Pár hete meg fogant a kis tesó aki várhatóan 2013.március 25 körül fog születni!Eddig 85.000Ft GYED-et és jelenleg 25.000Ft körüli GYES-t kapok!Ami ugye novemberben le jár és addigra még nem lesz meg a baba!Munkaviszonyom van de nem mennék vissza terhesen dolgozni!Mi alapján és mire lennék jogosult így illetve milyen összegben?A november és március közötti időszakban abszolút nem járna semmi?Nagyon fontos lenne kérem aki tud válaszoljon!

2012. júl. 15. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj táppénzre a szülésig.


A táppénzed alapja ugyanaz a jövedelem lesz, ami alapján a gyedet állapították meg 2010-ben (mivel tavaly gyedet kaptál, így a kedvezményszabály lép életbe).


A tgyás alapod a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet, de ha a szerződés szerinti béred kevesebb volt, akkor az lesz az alapja.

A gyed alapja azonban csak a minimálbér lesz, mert idén 11 hónapot leszel gyesen - ilyen esetben csak a minimálbér alapján számolják a gyedet.

2012. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első jól mondja ( a szignódat hiányolom:)


Amikor táppénzre mész ( azaz megszakítod a fizetés nélküli szabidat), feltétlenül jelezd a munkáltatódnak -lehetőleg írásban- hogy kisbabát vársz, mert az új Mt. alapján táppénz alatt is felmondhat neked ( igaz, a felmondás csak a táppénz végén kezdődne).

2012. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Az a helyzet hogy az első gyereknél még egy jobb fizetés után kaptam GYED-et mert pont abban az évben építettek le de még az ottani bérem alapján számoltak!Viszont 2009.07.22-től egy rokonom cégénél vagyok mint adminisztrátor határozatlan idejű szerződésben!Viszont itt már csak 100.000Ft a havi Bruttó bérem a szerződésen!Akkor ezek alapján mennyi GYED-re leszek havonta jogosult most?Így a TGYÁS összege sem egészen világos számomra!Aki tud segítsen még ebben!Fel hívtam az OEP-et is de ott csak annyit mondtak hogy majd ha beérkezik az igénylés csak akkor tudja megmondani mert majd a kedvezőbbet veszik figyelembe!(vagyis hogy a tavalyi GYED-em vagy a bejelentett alapom után számoljanak)magyarul megint nem lettem okosabb!Engem a konkrét havi összegek érdekelnének!Az egyszeri anyasági az minden esetben jár?A TGYÁs-t vagy THGY-t vagy minek hívják azt meddig kapnám,és annak mennyi lenne az összege?Bocsánat hogy ilyen sokat és butaságot kérdezek de egy fizetésből élünk és havi 70.000Ft a lakás törlesztőnk ezért nagyon nem mind1 mennyi járna két gyermek után!Nagyon köszönöm a segítséget!
2012. júl. 16. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:

A tgyásod a 100 ezres bruttó alapján 70 ezer lesz bruttó, viszont a gyeded 65100 lesz bruttó.


Ez nettóban adókedvezmény nélkül 58800 tgyást és 48 ezer gyedet jelent. Adókedvezménnyel mindkettő 10 ezerrel több.

2012. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és érthető választ!:-)
2012. júl. 16. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!