Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Több apa is hangoztatja hogy...

Több apa is hangoztatja hogy a gyes alatt eltartja a feleségét. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Aki ilyen szemszögből tekint a feleségére GYES alatt, az a szememben hangyányi méretűre töpörödött. Az én párom soha nem mondana ilyet.
2012. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

.." ha nem vagy eltartva, akkor neveljél fel 2 gyereket

38 000 forintból.." na és erre mit lépnél?

2012. aug. 31. 10:40
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Tulajdonképpen GYED alatt is eltart, engem biztosan. DE ezt csak azért írom, mert tudjuk mindannyian, h a fő kereső ilyenkor tényleg a férfi ember; viszont az enyém se hangoztatja ezt, hiszen a gyerekeit nevelgetem itthon. Ez is munka, csak nem fizetik meg jól :O)

2012. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
b.unkó, kész. Erre ezt tudom írni.
2012. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt ezért nem kell munkaviszony nélkül szülni,és egy normális fizu GYED-éből nem tart el...

Másrészt aki ilyet mond,az mondott már mást is még gyereknemzés előtt is,ilyennek nem szülnék gyereket...

2012. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

.." ha nem vagy eltartva, akkor neveljél fel 2 gyereket

38 000 forintból.." na és erre mit lépnél?


Mit lépnék? Eleve nem kezdenék olyan emberrel, aki ilyen hangon mer beszél egy nővel! Nem hogy gyereket szülnék neki! Ellépnék az útjából, max.

2012. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

igen csak ha mindenhol minimálbérrel volt bejelentve a leendő anyuka akkor a gyed összege is egyenlő a gyesével


szóval dolgozott csak nagyon kevés fizetést kapott 8 órában ( 330 forintos órabérrel) fél évig, de volt több munkahelye is csak feketén még pár évvel ezelőtt.

2012. aug. 31. 10:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekel téged egyáltalán ez a nő, vagy csak az anyagiakat számolod naphosszat? A mondataid hidegek, számítóak. IGen, ennyi a gyes, ha minimálbéren van. Tud mást tenni? Nem. Ha megsérted, bántod és támadod érte, és úgy beszélsz vele, mint egy szánalmas eltartani való emberrel, akkor jobb lesz? Én el sem tudom képzelni, miért marad valaki veled!

Ha meg nő vagy és így gondolkozol, őszintén? Meg is érdemled a sorsod!

2012. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy eltartja, hiszen realisan ennyi penzbol nem lehet gyereket nevelni de ez a dolga. Gyerekvallalas elott tudtak nagyon jol mennyit fog kapni es, hogy a ferfi lesz a fokereso es neki kell tamogatni a csaladot. En csak azt nem ertem, hogy miert kell nyilvanosan valakinek a szemere hanyni szemtelenul es megbantani vele a gyesen levo anyukat. Nekunk kozos szamlank van es en is sokszor lattam, hogy a gyes semmire nem volt eleg igy a ferjem fizetesebol vasaroltam mar 2-3 het utan. es akkor mi van??? Ez errol szol, ebbe a par evbe es egy normalis apa ezzel tisztaba van.
2012. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Teljes mértékben egyet értek az utolsóval.

Mindkét félnek tisztában kell lennie gyerekvállalás előtt, hogy hogy változnak az anyagiak míg anyuka nem dolgozik. Legalább is én addig nem vállaltam volna gyereket míg utána nem járok ezeknek a dolgoknak. Akkor mondtam is a férjemnek, hogy na drágám innentől kezdve Te fogsz eltartani minket, mert az én gyedemet egy az egyben leemelte a bank a lakáshitelre. Közös a számlánk, én kaptam meg előbb a gyedet, amit 5-én von a bank, innentől kezdve csak apa pénze volt.

A férjem is tisztában van/volt vele, de soha nem vágta volna a fejemhez, sőt ha lehet többet dolgozott, hogy semmiben ne szenvedjünk hiányt és ezért nagyon de nagyon tisztelem és szeretem őt.

2012. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!