Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes helyett a táppénz jobb...

Gyes helyett a táppénz jobb lenne? Második baba jön!

Figyelt kérdés

Gyesen október végétől.Több helyen olvastam hogy jobb lenne újra táppénzre menni,mert az több lenne.Hogy megy ez.Munkahelyem van,de még szólnom kell,hogy "sajnos" nem megyek mert jön a második baba.Lehet hogy vissza sem vesznek majd így...

Illetve ha megszületik akkor mit vesznek alapul a Tgyás-hoz,gyed-hez?Sajnos ezt a részét nem tudom.Légyszives írjátok le nekem ,köszönöm!



2012. dec. 18. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Én se tudtam mi lesz, és mit reagálhat egyáltalán rá a munkáltatóm, izgultam is sokat rajta. (Bár itt mindenki azt írta, levélben kellene értesíteni) én egyszerűen telefonon tudattam a munkáltatómmal a "jó hírt", és mondtam neki, hogy szeretnék táppénzre menni gyes helyett. Ő gratulált, megkérdezte: miért kéne a táppénz, elmagyaráztam, megértette, és egyből egyetértett. Még aznap bevittem a bérszámfejtőhöz a tp.papírt. Nekem ennyi volt az egész, kár volt rajta izgulnom. Az összeget nekem az előző szülés előtti bruttó béremből számítják, mivel azóta nem emelték a béremet.
2012. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!