Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3 lakás,1 udvar. A szitu a...

3 lakás,1 udvar. A szitu a következő: A 3 lakás közül 1 a sajátunk. A 2 másik a szomszéd öreg páré, akik ugyan nem házasok, de együtt élnek az asszony nagy lakásában. Kinek a kötelessége takarítani?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy befogadtunk egy kóbor macskát. Ez az öregasszonynak nem tetszett, mindig elkergette szegényt. Megtiltotta, hogy az udvaron etessem a cicát, ekkor a ház előtt etettem, a kocsink mögött. Ez sem volt neki jó, mert nem tudott szellőztetni!

Augusztus végén egy hétvégét Horvátországban töltöttünk, mire megjöttünk, a cicatányér az utcán hever, csak néhány tíz méterrel feljebb.

Jön a nyanya, okoskodik, erre én beszóltam neki, hogy ez egy közös udvar, és minket sem kérdeztek meg, hogy a böhöm nagy motort tárolhatják-e itt a lányáék, és mivel közös udvar, kitolom innen a pi.ba.

Erre azzal jött, hogy a tulajdonhányad így meg úgy, nekünk semmi közünk az udvarhoz!

Kérdem én, ez esetben kötelességem-e az udvart söpörni?

"L" alakú udvar, vadszőlő nőtte be, tele vagyunk a leveleivel.

Most látom, hogy a mami az ajtónk mellé gereblyézte a leveleket.

Múltkor is MI takarítottunk, holott nekünk itt nincsenek jogaink, akkor szerintem kötelességeink se legyenek.

Ki mit gondol?

28/n és 33/f


2012. nov. 28. 16:34
 1/2 kovpet ***** válasza:
100%

"Erre azzal jött, hogy a tulajdonhányad így meg úgy, nekünk semmi közünk az udvarhoz!"


Kérd ki a tulajdoni lapot és azon ott lesz, hogy mi a hivatalos helyzet.

2012. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

megvettétek a lakást? és ezt nem tisztáztátok?


több eset lehet

1 van megosztási vázrajz, és az le van téve a földhivatalban.

abból kiderülhet, hogy a kert hogyan van megosztva


2 nincs ilyen

probálj a tulajdoni lapból okoskodni. mekkora (hány m2) a ti területetek, tulajdonotok. Abból konkrétan mennyi a lakás. Mennyi van azon kívül.

ami marad, az lehet közös használatú udvar, és saját használatú is.

vagy is-is.

3

ha műszakilag megoldható, hogy egyáltalán ne járjatok egymáson keresztül, akkor érdemes úgy kiméretni az udvart, hogy a ti tualjdonotaok a saját udvarotok legyen, és akkor arról készíttetni megosztási vázrajzot, és azt bejegyeztetni a földhivatalba.

De ahogy leírod a nyanyát, nem lesz erre hajlandó.

a mi szomszédaink sem akarnak áldozni a kiméretésre, és többet használnak, mint amilyen az eredeti megállapodás volt. :(

2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!