Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igénybe vehetem így a GYES-t?

Igénybe vehetem így a GYES-t?

Figyelt kérdés
Úgy lenne jó, ha én igénybe vehetném kb. 2-3 hónapig és utána visszamennék dolgozni, onnantól anyukám igényelné 3 éves korig. Lehet így?
2013. jún. 7. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen ha anyukád nyugdíjas, és mellette nem járhat bölcsibe a gyerek.
2013. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet, de macerás a lemondás, újraigénylés. Elég sok idő, 1 hónap az átfutás.

Miért nem csináljátok úgy, hogy egyből a nagyszülő igényli, így 28.500-at adnak, akkor 2 hónap múlva nem kellene lemondani, menne minden tovább.

A nagyszülő viszont semmilyen munkát nem végezhet!!

2013. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves 2.! Igazad van, tényleg így is megoldható. Anyukám nyugdíjas, nem dolgozik mellette és éppen azért lenne ő GYES-en, hogy ne kelljen bölcsibe adnom a kisfiamat.
2013. jún. 7. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor persze sőt ő tőle még nyugdíj járulékot sem vonnak így egy kicsivel több is lenne az összeg.
2013. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
" Szerintetek szülhetek anyukámnak gyereket?"
2013. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5.! Te nagyon hülye vagy, már ne is haragudj. Mi kivetnivalót találtál abba, hogy a 2 éves gyerekemet nem bölcsibe adom, hanem itthon a saját kis környezetében vigyáz rá a nagymamája? 2 éves koráig itthon vagyok vele GYED-en, utána esedékes ez amit írtam.
2013. jún. 7. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok! Ne törődj vele Kérdező. Nekem lejárt a gyedem május végén, már a szabimat töltöm, szeptemberben megyek vissza dolgozni. Nálunk is a nagymama igényli a gyest, mert teljes munkaidős vagyok és a 2 éves lányomra ő fog vigyázni szeptembertől, a 3,5 éves fiam pedig kezdi az ovit. Ha az állam megadja ezt a lehetőséget, hogy a nagyszülő igényelheti a gyest, akkor igen, igényeljük is, úgy gondolom, ez 12 év folyamatos munkaviszonnyal jár, mint annak is jár, aki egy napot sem dolgozik.

Igen, nagymama fog vigyázni a gyerekre, mert dolgozunk, bölcsibe nincs hely, mert a terhes anyukák gyerekei elveszik a helyet a protekciójuk miatt, a dolgozó szülőknek meg meg kell oldani, hogy a 2-3 év közötti gyerekükre valaki vigyázzon, mert nem fogom a kemény munkával megkeresett pénzem 60 ezres magánbölcsire költeni, mikor állami bölcsi is van, csak hát kevés, nem beszélve a protekcióról. Még jó, hogy jövőre kötelező lesz az óvoda 3 éves kortól, így a lányomat már biztos felveszik jövőre. Így is járkálnom kellett egy csomót,hogy a fiamat felvegyék az oviba, mert az igazgatónő úgy gondolta, hogy a lányommal otthon maradhatok egy évet gyesen, 25 ezerért. Hiába vittem munkáltatóit. Végül nagy nehezen lett egy hely a fiamnak. Mert tudod, nem akartam a nagymamát két kisgyerekkel leterhelni!!

2013. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az 5-ös már egy kiéhezett nő lehet, akinek már gondolom nem jön össze a gyerek évek óta és úgy gondolja, ha egyszer lesz gyereke, ő lesz a mintaanya, aki egészen 6-7 éves koráig otthon maradhat a gyerekkel. Jaj, szegény leendő gyerek. Ha egyáltalán lesz gyereke, mert nem hiszem.

Vagy valamiért nagyon irigy, gondolom ő nem tudja igénybe venni nagyszülő által a gyest, ezért irigykedik. Hát, csak irigykedj, így jártál:DDDD

2013. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!