Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki 4 órás...

Van itt olyan aki 4 órás munkaviszonyból ment el szülni? Nagyon kevés táppénzt kapott?

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok, több mint 1 éve dolgozom, de csak 4 órában, sajnos csak így tudnak alkalmazni, más meg sajnos nem jött össze. Túlórákra van lehetőség így elég jól keresek a 4 órás munkaviszonyhoz képest, de attól még mindig csak 4be vagyok bejelentve. Most tervezzük a babát és nagyon magam alatt vagyok, mert olyan a munkám hogy nem fogok tudni terhesen dolgozni, ha táppénzre megyek akkor meg alig fogok 20 ezert kapni szerintem. Egyébként 57ezerrel vagyok bejelentve 48-at szoktam úgy általában kapni + ha van túlóra akkor 60 ezer is meg van.

Van itt olyan aki szintén 4 órás munkaviszonyból ment el táppénzre? Mennyit kapott és a több juttatás hogy alakult (tgyás, gyed)? Köszi előre is :)


2013. jún. 23. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
hát nem akarlak elkeseríteni, de nem dokat fogsz kapni...pontosan nem tudom mennyit,de barátnőm is így dolgozott és nem sokkal többet szülés után mint én,akinek csak csp és gyes jár,mivel nem volt munkám....
2013. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen gondolom a táppénz kevés lesz. itt olvastam az előbb egy kérdésben ahol szintén 57 ezer bruttóval volt bejelentve a kérdező és 36 ezer gyed-et és tgyás-t kap. Azt számoltam én is hogy kb. akörül lesz, csak sajnos a táppénz lesz nagyon kevés...
2013. jún. 23. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A táppénznek semmi köze ahhoz, hogy hány órában dolgozol, az számít, hogy mekkora a bruttó béred átlagosan (hiszen ennyi után fizetnek járulékot), ebbe a túlórákat is beleszámítják.
2013. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, azt nem tudtam hogy a túlórákat is beleszámolják.
2013. jún. 23. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 órában dolgoztam, kb. 70 ezer volt a táppénzem és a TGYÁS-om, a gyedem 65 ezer körül. Ezek nettó összegek. A bruttó fizetésem 89 ezer. Azért kaptam ilyen sok nettót mivel 4 gyerekem van, s beleszámoltak kb. 120 ezer/évi különmunkát is.
2013. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalos a túlóra, s vonnak belőle mindent, akkor beleszámít.
2013. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, és olyat lehet hogy csak az elején megyek el táppénzre kb. 3 hónapra amíg a rosszullétes időszak tart és utána visszamegyek dolgozni, amíg bírom? vagy ez így felesleges? De szerintem a doki biztos hogy azt fogja mondani hogy ne dolgozzak, rengeteget kell emelni (kereskedelem,pénztár+néha pakolás), sokszor borulnak, sérülnek pl. vegyszerek, nem egyszer borult már a kezemre is. + ott rengeteg ember, akik az üzlet bejárnak, köhögnek mindenfelé....így is gyakran beteg leszek mert elkapom. + hajnali 4kor kelés vagy este 10ig vagyok, ha délutánra megyek. Sajnos wc-re nem lehet csak úgy kimenni, örülök ha egyszer ki tudok szaladni és enni is csak akkor lehet ha kiengednek. Pörgős, stresszes munka, amit szeretek, jó a csapat, de kismamaként, hogy fogok kinézni a kasszában és emlegetni a 10 -20 kg-os dolgokat, meg a karton vizeket amiket a szalagra pakolnak.... Nem tudom itt mennyiben lehetne könnyített munkát kérni,talán csak az időbeosztában pl. ha nem keljen hajnalra járni és ne kelljen estig lenni, hanem a kettő között délelőttől délutánig. De magét a munkát nem nagyon lehet könnyíteni.
2013. jún. 23. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Az adóbevalláshoz kapott papírban megtalálod, hogy összesen mennyi volt az éves bruttó béred és ha azt leosztod havi bérre, abból kalkulálhatod, hogy kb. mennyi lesz a gyeded. A táppénz sajna tényleg nagyon kevés, de ha nem tudsz könnyebb munkát végezni, akkor ez van, de ha aktuális lesz, azért lehet, hogy meg lehet beszélni a főnököddel, hogy találjon megoldást. Van olyan, hogy valaki csak az elején van táppénzen én is ismerek ilyet, a 3. hónap után dolgozott már.
2013. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 23. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!