Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Sok-sok év otthonlét után a...

Sok-sok év otthonlét után a kismamák már nem kellenek sehova?

Figyelt kérdés
7 évig voltam otthon, tudom rengeteg sok idő, de így alakult. A munkahelyem elküldött, munkanélküli lettem. Vidéken lakunk, eddig is hónapról-hónapra éltünk, így se módom se lehetőségem nem volt hogy képezzem magam. Most itt állok egy érettségivel és csak minimálbéres állásokat találok, amiből ha levonom a bejárást marad vagy 40ezer forint. Katasztrófa, nem tudom mi lesz így velünk, a férjem fizetése se túl magas, ennyiből nem tudunk "élni" csak vegetálni! :(( Teljesen kivagyok, bíztam a munkahelyemben (végig avval áltattak, hogy mehetek) most meg.....nem tudom mit tegyek! :((((

2013. jún. 24. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván lehet itt siránkozni, hogy a kisgyerekes anyák nem kellenek sehova, de itt az a legnagyobb probléma, hogy neked csak érettségid van, amit nem kéne a gyerekekre fogni. Azt, hogy csak minimálbéres állásokat találsz, inkább nem is kommentálom, talán nem neked kell válogatni.
2013. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm 8 év és három gyerek után keresett állást, ráadásul úgy, hogy nagyszülői segítség 0, magukra vannak utalva a férjével.

Fél évig keresett, és talált egy kis cégnél részmunkaidős állást (olyat is akart).

Mondjuk neki logisztikus diplomája és két nyelvből szakmai nyelvvizsgája van.

Aztán 10 hónap után a tulaj bejelentette, hogy elválnak, a cég székhelyét átteszi 70-rel odébb, így felmond az alkalmazottaknak. Szóval megint munkanélküli, kezdheti elölről..........

Vagyis nem lehetetlen de jó adag kitartás és szerencse is kell hozzá.

2013. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

vidéken sokkal nehezebb munkát találni

ha mondjuk egy kis faluban él ott hol talál tanulási lehetőséget ?

ha sikerül is mondjuk a szomszéd városban akkor h jár be a gyerekek mellet ?


kérdező: a minimálbéres állás is jobb mintha nem lenne semmilyen sem

ha sikerül munkát találni, akármilyet akkor onnan könyebb esetleg egy jobbat találni

2013. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom a gyerekekre, nem értheti az aki városban lakik és tömérdek lehetőség között választhat + esetleg megvan a családi háttér! Nem is tudom mikek írtam ide, felesleges volt, lenézni, ócsárolni könnyű, arra nincs szükségem köszönöm!
2013. jún. 24. 15:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, elég rossz a helyzet.

Lényegében az is nehezen talál állást, aki képzett és nem maradt ki a munkaerőpiacról semennyit, nem hogy 7 évet...


Vállalj el egyelőre bármit, és keresgélj közben, de kezdj el dolgozni, mert az idő ellened dolgozik.


A munkaadót is megértem, 7 évet nem olyan könnyű behozni a munkavállalónak, ahogy a főnököm mondja, azóta már kijött három új windows, lecserélődött az ügyfélgárda, új lett a jogi szabályozás és eközben a kismama otthon meg a csöncsön gyűrűt hallgatta non stop (ha nem képezte magát levelezőn vagy okjs tanfolyamokon)


Szóval nehéz mindkét félnek, max aki még most megy babázni annyit tehet, hogy amilyen gyorsan csak tud, elkezd otthonról bedolgozgatni és tanulni, hogy ritmusban maradjon és ne írják le teljesen a melóban.

2013. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kommentemet az elsőnek szántam! Igazából az borít ki, hogy nem vettek vissza. Egész jó fizetésem volt és nagyon szerettem a munkámat a kollégáimat, fel se merült bennem hogy mehetek.....ahova akarok. :(
2013. jún. 24. 15:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én a fővárosban lakom, de jelzem, hogy itt sem annyira könnyű. Van egy rakás diplomám meg nyelvvizsgám is, de a szakterületem telített, a "minimálbéres helyekre" meg azért nem vesznek fel, mert "túlképzett vagyok", úgy többet kéne fizetni, meg hát mindenki hosszú távra keres embert, ha meglátnak, azt mondják, hogy biztos csak addig akarok oda menni, amíg jobbat (a szakképzettségemnek megfelelőt) nem találok, akkor már inkább felvesznek valakit, akinek érettségije van. Ennyit a városról...


Amúgy annyi tippem van, nem tudom merre élsz, hogy próbálj helyi dolgokat fellelni, ott kinek mire van szüksége, és a minimálbéres munkádat kiegészíteni valahogy, esetleg valakire főzni, valaki gyerekére vigyázni stb., attól függően, helyben mire van szükség.


Sok szerencsét!

2013. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy hány évet dolgoztál annál a cégnél. Gondolom nem sokat... Legalábbis akkor még valahol érthető. Hisz azóta felvettek mást a helyedre, akit jobban ismernek, többet dolgozott ott. És ha nem kell több ember, akkor logikus, hogy azt választják, aki többet dolgozott velük.


De igazából a mai világban az is csoda, hogy még működik a régi munkhelyeded. Csomóan úgy járnak, h felszámolják, mire visszamenne.


Nincs mese. A valóság az, hogy természetesnek kell venni, hogy a régi helyre nem fognak visszavenni, így nem ér csalódás. És előre készülni kell, újat keresni, képezni magad, még ha nem is iskolában, de legalább a szakmai aktualitásokat követni kell.


Az, hogy csak érettségid van, az egyáltalán nem baj!!! Hidd el, a diploma néha nagyobb hátrány!


Ne add fel, keress!

És ha felvesznek akárhova, azt fogadd el, ha minimálbéres is! Onnan egyszerűbb lesz jobbat találni, mintha egyből egy jobb fizetésűt akarnál!


Amúgy meg ha érettségivel+ anyukaként felvesznek, akkor már sokkal biztosabb lehetsz a jövőben, ugyanis nem fognak azért elküldeni, mert "talán hamarosan szülni fogsz...". Tudod akinek nincs gyereke, azokat ezért küldik el, vagy fel sem veszik...!

2013. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

én is a fővárosban lakom és a helyzet szörnyű, semmivel nem jobb, mint anno vidéken, (tapasztalatból mondom) mert itt hiába van több üres állás, de több is rá a jelentkező, vagyis vidéken csak 5 állás van pesten 500, de arra 2000 jelentkező. Melyik a jobb? egyforma rossz, sőt itt automatice számolj hozzá napi 2-4 túlórát, mert ha nem tetszik ez neked, akkor fél perc alatt kirúgnak.

Ezt csak azért írom, mert sokan mondják, hogy ja a városban könnyű, meg ezzel álltatják magukat, hogy ó ha pesten lakna...ez sem Amerika, sőt itt rengeteg a képzett ember, így nagy a verseny is

2013. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokáig dolgoztam a cégemnél, 8 év után mentem szülni. Folyamatosan tartottam a kapcsolatot a kollégákkal, főnökkel. Szóval a csalódás 100%! Köszönöm a sok bíztatást, ha magamhoz térek keresek valamit. Még nem voltam a Munkaügyi Központban, lehet, hogy lesz valami ingyenes képzési lehetőség...? Szívesen képezném magam, csak legyen rá módom!
2013. jún. 24. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!