Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A juttatások esetében a 365...

A juttatások esetében a 365 nap bejelentett jogviszonyba beleszámít?

Figyelt kérdés
.....az,ha nem volt munkám,de fizettem magam után a TB.-t?

2013. máj. 21. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy mire megszületik a babám,csak kb. 9hónap munkaviszonyom lesz összesen az utóbbi 2 évben,mert nem régóta kezdtem dolgozni,de előtte fizettem a tb-met és nem volt közte megszakítás....remélem,érthetően fogalmaztam.
2013. máj. 21. 10:40
 2/9 anonim ***** válasza:
A magad után fizetett TB ideje nem számít bele a 365 biztosított napba, csak ha munkahely vagy álláskeresési járadék által voltál biztosítva!
2013. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De, ha a szüléskor lesz fennálló munkaviszonyod, akkor esetleg az OEP-nél igényelhetsz méltányossági gyedet. Ezt azok kérhetik, akiknek nincs meg a 365 biztosított napjuk, de nem sok hiányzik hozzá és a szüléskor munkahellyel rendelkeznek!
2013. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó hír....több helyen utána olvastam, de sehol sem volt külön kiemelve, csak az, hogy 365 biztosított nap után jár a pl. több Gyed....azért köszönöm a választ.
2013. máj. 21. 10:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy mindenképp igényelj méltányossági tgyást és gyedet, ha megkapood, az is több, mint a 25 ezer gyes. Ha megigényled, semmit nem vesztesz vele, max. elutasítják és akkor marad a gyes.

De ha elfogadják a méltányossági tgyást, akkor annak az alapja a tényleges jövedelmed 70%-a, kivéve, ha az több mint a minimálbér kétszerese, mert akkor a minimálbér kétszeresének a 70%-a méltányossági tgyás alapja.

A méltányossági gyed alapja pedig minden esetben a minimálbér 70%-a, de az még mindig kétszer annyi, mint a gyes!

2013. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
MOst van munkád? Ha nincs, akkor nem kapsz méltányossági ellátást.
2013. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most van munkám és innen is megyek szülni!
2013. máj. 21. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Van munkája, hisz írta, nem régóta dolgozik. Azért is tanácsoltam neki a méltányossági tgyást és gyedet.

Majd az OEP-hez menj be ez ügyben, ott elmondják milyen papírok és igazolások kellenek majd!

2013. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocs, a kommentet nem figyeltem, akkor mindenképp próbáld meg méltányossági alapon az ellátásokat, semmit nem veszítesz!
2013. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!