Most 180nap vagy 365 nap bejelentett jogviszonynak kell lenni a juttatásokhoz?

Figyelt kérdés

Már annyit olvastam erről hogy nem tudom eldönteni mi igaz és mi nem.

Jelenleg az alapellátást kapom a gyerkőcöm után (38000ft),de szeretnék még egy babát.Van egy olyan lehetőségem hogy a családi vállalkozásba bejelentetem magam 130000Ft-ra (de mennyi időre???)Hogy jogosult legyek a Tgyás-ra,Gyed-re,Gyes-re....srb

Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 18. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző két éven belül kell lennie 365 biztosított napnak, hogy tgyást és gyedet tudj igényelni.

Az igénylést megelőző évben kell lennie 180 bérezett napnak, hogy napi bruttó átlagbért tudjanak számolni a tgyáshoz és gyedhez. Ha nem lesz 180 bérezett nap, akkor a tényleges bérből vagy szerződés szerinti bérből számolnak. Illetve ha az igénylést megelőző évben több mint 180 napot vagy gyesen, akkor mindenképp a minimálbér a gyed alapja.


Vagyis, a válasz, hogy 365 napra kell bejelenteni!!

2013. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 18. 15:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha én a gyesről megyek vissza "dolgozni" és már terhes vagyok mondjuk,ebből kifolyólag csak a 180 napom lesz meg.Egál hogy 130-ra vagy minimálbérre vagyok bejelentve?
2013. máj. 18. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyes időszaka nem számít.
2013. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha visszamész dolgozni, akkor a szülés napjától visszafelé is megnézik, van-e 180 bérezett nap és ha van, akkor a napi bruttó átlagbér lesz az alapja a tgyásnak és gyednek.

Tehát, ha 2014-ben szülsz, akkor a 2013-as évet nézik, de ha nincs meg 2013-ban a 180 bérezett nap, akkor a szülés napjától visszafele nézik meg. Gondolom úgy meglesz, így nem a minimálbér lesz az alapod, hanem a napi bruttó átlagbéred. Vagyis, ha a 130 ezerre mennek pótlékok, túlóra, akkor az átlagbérbe az is bele fog számítani. Főleg, ha gyes mellett dolgozol, akkor már nem számít mennyit vagy gyesen, mert a jövedelmed fogják nézni.

2013. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök!!! Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 18. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:

130.000 után, kb. Havi 90.000 kell fizetned járulékot magad után!!!


365 napnak kell biztosítottnak lenned szülés előtti 2 évben, hogy kapj tgyást, gyedet...


Ha munkahelyről mentél el szülni az elsővel, s kaptál tgyást, gyedet, Gyest

Minimum 6 hónapra be kell magad jelenteni, fizetni a járulékot, mert nagyon szigorú az OEP, s csalásnak veszik ha csak 2-3-4 hónapra jelentenek be családtaghoz, keményen büntetnek, meg azzal is számolni kell, a felgyűlt szabik ütem is ki kell majd fizetni a járulékokat!!!


Most van munkaviszonyod, vagy az elsővel végig gyesen voltál?


Ha csak gyesen voltál vègig az elsővel, akkor 1 évig kell járulékot fizetned magad után!!!!

2013. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!