Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskola mellett sportoló...

Iskola mellett sportoló kamaszok! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok, most megyek 11.-be. Egy elég erős gimibe járok, sokat kell tanulni. Bejárós vagyok, az út kb. 1 óra tehát az utazás napi 2 órát vesz el. Általában 3 körül végzünk (vagyis tavaly így volt) a suliban.

Tavaly év vége felé kezdtem sportolni, heti 3 1,5 órás edzésem van. Sajnos már tavaly is nehezen tudtam beprogramozni az edzéseket. Egyesek szerint "roh*dt sok" a sport, az utazás és a tanulás. Mellette nyelvvizsgára készülök és emelt érettségikre.

A kérdésem főleg a suli mellett sportoló fiatalokhoz szólna. Hogyan osztjátok be az időtöket úgy, hogy a sport is beleférjen? Vagy hagyjam inkább az egészet?



2013. júl. 24. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sportmániás vagyok,szóval az edzések kikapcsolnak,mondjuk ténylge elég sok időmet elveszik.Fogd fel szórakozásként,akkor nem tűnik időpazarlásnak.

15/L

2013. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 11. volt a leglazább évünk.


Heti 3x edzek. Viszont eléggé rugalmas volt a suli is meg az SE is. Tehát ha tábor volt szó nélkül engedtek vagy ha bármi volt. /kikérővel/ Nem volt az, hogy bocsi nem mehetsz.


Mivel az SE 3 csoportba tartott edzéseket emiatt könnyebb volt. Eléggé sok átmozgás volt a csoportok közt. /De ez inkább a két felnőtt csop.ra vonatkozott/


A tanulást meg az edzéshez igazítottam. Tehát edzés előtt írásbeliztem utána szóbeliztem.

2013. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszoktunk haverokkal lógni suliból biliárdozni, az sportolásnak számít? :)


Viccet félretéve, volt egy úszó barátnőm, akinek hetente 8 edzése volt. (szombaton 2)

Hajnalban bement edzésre, reggel az utolsó pillanatban beért a suliba, délután nyelvvizsgára készült, vagy elment egyesületen kívül úszni. Este 8-kor feküdt kb. és ez ment egész héten.

Nagyon kimerítette, de úgy pótolta, hogy 3-4 havonta tartott egy egy hetes szünetet, amikor mindenki kiszolgálta őt, azt csinált, amit szeretett volna, és semmi miatt se kellett aggódnia.


Ő versenyszerűen űzte ezt a sportot, és sikeresen nyelvvizsgázott, tartotta a 4-es átlagát. Szerintem ha bírod, folytasd.

2013. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én 9.-es leszek és tavaly kezdtem el sportolni.Addig sem voltam csupa ötös, de utána sem romlott.Tehát becsúsztak rosszabb jegyek, de azok addig is voltak.Tehát tanulj edzés előtt is egy kicsit meg utána is.És hétvégén is lehet tanulni.Szerintem ne hagyd abba,mert a sport nagyon fontos. :)
2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2013. júl. 25. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg, hogy otthon sportolok, vagy csak a közeli (kb 5 perc) edzőterembe járok el. Ezzel időt spórolok, méghozzá elég sokat:) Ha nem versenyszerűen sportolsz, akkor mozogj úgy, hogy plusz "utazás" ne vegyen el időt. Illetve én nem heti 3x mozgok 2 órát, mint régen, hanem napi 50 percet-1 órát, így többet mozgok, de kevesebb időnek tűnik. Ha nagyon kell tanulnom, akkor csak napi 30 perc. Az órákon figyelj jobban oda, így otthonra "csak" a lecke marad, meg átnézni az anyagot, és egy négyest mindenből ki lehet hozni kb.(oké, itt nyilván nem arra a tárgyra gondolok, amiből a leggyengébb vagy). Ha vmi nem megy a tanulásban, kérj segítséget, inkább, mint hogy egyedül oldd meg rosszul a problémát/sehogy ne tudd megoldani, mert a tehetetlenség elég sok időt elvesz. Én csupán akkor hagynám, ha stresszelsz miatta, vagy úgy érzed, hogy nem tudod tovább csinálni.
2013. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!