Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene kiszámolna...

Valaki segítene kiszámolna mennyi szabadság jár? A munkahelyemen nem érnek rá ilyenekkel foglalkozni.

Figyelt kérdés
1986-ban születtem,2011-ben szültem,szülés előttről nem maradt szabadságom,kivettem az összeset.Köszönöm.
2013. aug. 9. 17:45
 1/5 imakandi válasza:
Korod alapján 21 nap, a gyerek után meg 2 nap, de ezt írásban kell megkérni, van rá formanyomtatvány a HR tud adni.
2013. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs HR,meg amúgyis semmi sem úgy megy mint egy multinál vagy máshol,egyetlen egy ember intézi a könyvelést,bérszámfejtést stb.És nem tudja mi a helyzet ha vissza akarok menni gyes mellett részmunkaidőben dolgozni.
2013. aug. 9. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szülés előttről nem maradt bent szabid, nem jelenti azt, hogy a szülési szabi, illetve a GYED alatt nem járt, illetve halmozódott fel. Ugyanis erre az időszakra is jár. Ezt pontosan kiszámolni csak úgy lehet, ha megadod, mikor mentél el TGYÁS-ra, és pontosan mikor tértél vissza a munkahelyedre.
2013. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2011 okt.19.-én kezdődött a tgyásom,most szeptemberben mennék vissza gyes mellett.a gyedem aug.28.-án jár le.
2013. aug. 9. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

tgyás idejére és a gyed első fél évére jár szabi. 2011-ben te kérted a gyerek után a pótszabit? Ha igen, akkor jár 2011-re 2 nap és 2012-re is 2 nap pótszabi a gyerek után. Illetve 2013-ra is, de ugye azt nem kell rögtön kivenni, az idei szabikat.

Vagyis 11 nap és 4 nap pótszabi, vagyis 15 nap jár elvileg. 2013-ra még jár időarányosan a szabadság és a gyerek után a pótszabi.

2013. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!