Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondjak vagy közös megegyez...

Felmondjak vagy közös megegyezéssel távozzak GYED alatt? Mit kell kifizetniük nekem?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok.30 éves, 2 gyerekkel!

Vissza szeretnék menni dolgozni,de a mostani helyre már nem tudok visszamenni!

Meg szeretném szüntetni a munkaviszonyt.

A munkáltató a közös megegyezést javasolta,de csak a szabit akarja kifizetni!

Ő nem mondhat fel, mivel védelem alatt állok!

Én viszont a felmondási időre járó bért is szeretném megkapni ,arra az időre MINDENKÉPP amivel én rendelkezem!

Ha felmondok, akkor megjár, ugye?

Amivel ők rendelkeznek, azt meg a szabiba be számolják, vagy le dolgozom(most jár le a gyedem)!

Akkor így : Szabi+15 nap felm.idő járna, ezt szeretném megkapni pénzben!

Szerintetek közös megegyezéssel ezt kérhetem?

Vagy mondjak fel?

Mindenképp lépnem kell valamit, mert nem jövünk ki 25000 Ft GYES-ből!



2013. szept. 19. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mint te. Ha közös megegyezést írsz alá, akkor kifizeti a még bent maradt szabidat, és viszlát. Köteles visszavenni, azonban rögtön utána már el is küldhet. És te így jársz jól, mert ha ő mond fel neked, akkor jár végkielégítés, plusz a szabik, ezt egyösszegben köteles kifizetni.
2013. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkavállalói felmondasnal a munkavállaló kérheti, hogy a felmondási idő felét, vagy egészet engedje el a munkaltato. Munkabér csak a ledolgozott napokra jár. Ha elengedi a felmondási időt, arra nem kapsz pénzt. Ha van bent szabadsagod, azt fogja kiadni a felmondási időre.

Munkáltatói felmondásbol koteles elengedni a felmondási idő felet es kifizetni a teljes felmondási időre járó munkabért. Akkor is az egész kell kifizetnie, ha csak a fele dolgozod le.

Olyan viszon nincs, hogy te felmondasz, elengedi neked a felmondási idő X részét, de kifizeti a egészet.

2013. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!