Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági, csp, tgyás igénybeje...

Anyasági, csp, tgyás igénybejelentö lapok helyes kitöltése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szeretnek egy kis segitseget kerni az igenybejelento lapok kitoltesevel kapcsolatban, ugyanis most kinyomtattam oket, tudom h majd a kicsi szuletese utan tudom elinditani a folyamatot de jo ha mar keznel van es tudok ertetlenkedni a kitoltesenel :


1. TGYÁS: Szules elott veszem igenybe, akkor a 2/1,.pontba azt kell irnom a vegere hogy azaz...-tol kerem(es beirom ide a datumot, amikor megkezdem a 36.hetet ugye?) plusz a szules varhato idopontjat is be kell irnom? ertelem szeruen a kicsi adatait nem.2/2.kerdesnel ha nem igenyeltem semmit csak a csaladi adokedvezmenyt, de ha jol ertelmezem az nem lenyeg itt, akkor ezt uresen hagyom.2/3.resz is ures marad, mert nincs gyerek. Es akkor ezt le kell adnom a munkaltatomnak ugye? nem tudom hogy ide esetleg kell e vmi orvosi igazolas hozza hogy 28nappal elotte igenybeveszem a tgyást? ezt a munkaltatonak adom le igaz?


2. ANYASÁGI TÁMOGATÁS: 2.részben ugye a gyerek neve taj szama, szul.helye, ideje kell majd viszont arra a kérdésre, hogy MIOTA VAN A HAZTARTASBAN oda mit kell beirni? 3.résznél ugye irja h majd masoltassam lee a szemelyimet plusz lakcimkartyamat es mellekeljem nekik.mas nem kell hozza? honnan tudjak majd hogy megjelentem 4szer a terhesgondozason? 15.9.résznél mit kell, ha kell írni az Adatszolgáltatási kérelemmel megkereshető hatoság nevének es cimének megadasahoz?


3. CSALÁDI PÓTLÉK: 2.résznél az élettársi adatok kellenek, de ha nem vagyunk hazasok, se bejegyzett kapcsolatgban , akkor nem kell kitolteni igaz? csak siman megvan az apasagi nyilatkozat, de az nem minosit meg ellettarsinak ugye? Gyermekre vonatkozo resznel is az a kerdesem hogy mit kell beirni a MIOTA VAN A HAZTARTASBAN, GYERMEK CSALADI JOGALLASA, BESZAMITAS JOGCIME reszhez???? 4.resznel a mikortol kerem a csp folyositasat ha oktober vegen szulok akkor oktobertol, ha november elejen akkor novembertol? vagy van valami hatarido ezeknek? ha nov.10ig akkor oktobertol kerem? ha apuka be van jelentve egy lakcimre, akkor mar nem kerhetem hogy egyedulallo szulok vagyok? ha igen akkor milyen datumot kell beirni illetve jogcimet? Ezen igenybejelento laphoz is mellekelem a szemelyim, lakcimem masolatat +a kicsi szuletesi anyakonyvi kivonata is kell? 31.részt ki kell tolteni?


Utolso kerdesem! pontos cimeket tudnatok irni BP hogy hova postazzuk majd? nincs gepem, telefonrol vagyok fent, ugy mentem el kinyomtatni is ezeket az igenybejelento lapokat, igy megkoszonnem ha valaki kikeresne nekem :)))) NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNÖM, HA SEGÍTETEK NEKEM!


2013. szept. 19. 16:06
 1/4 anonim válasza:
0%
ANYASÁGI TÁMOGATÁS: 2.részben ugye a gyerek neve taj szama, szul.helye, ideje kell majd viszont arra a kérdésre, hogy MIOTA VAN A HAZTARTASBAN oda mit kell beirni?Szerinted mit?hallod olyan buta vagy hogy nincs egy önálló gondolatod..támogatás az igen..annyira kell az a fattyú neked mint mókusnak az erdőtűz...nem tudsz szöveget értelmezni de gyerek az kell....
2013. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jégtánc ***** válasza:
51%
Ha van a gyermeknek apja és együtt is éltek,akkor miért akarod az egyedülálló csp- t kérni? Ki kell tölteni a párod nevét is,higy együtt éltek .Hogy mikortól kéred? Természetesen attól a naptól hogy megszületett a gyermek.Ugyanúgy a születési dátumát kell beírni ahhoz a kérdéshez hogy mióta van a háztartásodban.
2013. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jégtánc ***** válasza:
Higy= hisz
2013. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt hittem azt a datumot kell amikor kijovunk a korhazbol. nem ertem minek kell akk ketszer ugyanazat beirni, :D
2013. szept. 19. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!