Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek helyes, hogy...

Szerintetek helyes, hogy anyósom a következőképpen reagál a már majdnem szobatiszta kislányom bekakálására? "Fújj, bekakáltál, szégyelld magad! Nem szabad bekakálni! "

Figyelt kérdés
Én ezt a megnyilvánulási formát nagyon ellenzem!!! És mégis ezt csinálja...

2013. szept. 12. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélted már az anyósoddal,hogy te mit tartól helyesnek és mit nem?

Mert minden azzal kezdődik,hogy elmondod neki a kislány a te gyermeked,így és úgy neveled,ez és az az elvárásod a nagyszülők felé.Ha valamit nem tartol helyesnek a kislányra gondolkodás nélkül rászólsz,ne hagyd az anyóst önkényesen beleszólni,esetleg leszólni a nevelésed.Ő már felnevelte a sajátját,ahogy akarta,most tiéd a pálya.

Én elmondtam az én anyósomnak anno, mit engedek,mit nem, volt orr húzgálás.Kezdte volna,hogy de ő már felnevelte jobban tudja,én meg válaszoltam,hogy majd én is fogom tudni.Beletörődött,mert más választása nincs.

2013. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most az teljesen mindegy h mi mit gondolunk arról h helyes vagy sem ez a megnyilvánulás láthatólag neked nem tetszik.. Így valóban anyósoddal határozottan tisztázd le h neked nem ez a módszered és legyen szíves tiszteletben tartani azt ahogy te gondolod. Igaza van az előttem írónak is teljesen. Lehet nem fog neki tetszeni amit mondasz de ne érdekeljen... ne hagyd a fejedre nőni mert most csak ez aztán már el fogtok arra szintre jutni h mindent ő tud jobban. Pedig ez nem így van. Tanácsot adhat de nem kötelező megfogadni. És eleinte valóban húzza majd az orrát de utána ha látja h nem tud mit tenni mert kiállsz magadért beletörődik úgyis. :) Úgyh csak határozottan de ne bunkón csak érezze h igenis most te jössz. :)
2013. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam anyósomnak, ha alszanak a gyerekek (ikrek) ne vegye fel őket( 5 hónaposak). Ha nem alszanak eleget nyűgösek. Az a mániája, ha eljön látogatóba, kb. 2 perc múlva már a kezében van valamelyik gyerek. Nincs is ezzel semmi baj ha nem alszik. De ha alszik ne vegye fel.

Tojik rá, hogy mit mondtam. Ha alszanak, addig piszkálja őket, hogy felébrednek és már a kezében is van, vagy meg se várja, hogy felébredjenek, máris tutujgatja őket.

Aztán mint aki jól végezte dolgát elmegy, én meg kínlódjak velük, hogy aludjanak vissza, mert ha nem akkor jön a hiszti.

Remélem te több sikerrel jársz.

2013. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Azért ettől még nem dől össze a világ és nem lesz lelki beteg a gyerek. Hogy te ilyet nem mondnál, az másik része a történetnek. Nekem az a tapasztalatom, hogy néha pont az kell a siker érdekében, hogy kicsit kellemetlenül is érezze magát a gyerkőc.

Én akkor teremtettem le a kislányomat, amikor "direkt" pisilte le az ágyat. Mert egész egyszerűen lusta volt kimenni vagy szólni, kíváncsi volt, mit szólok hozzá. Hát nem voltam tőle boldog, és ezt éreztettem is vele.

Viszont ha azért van baleset, mert nem ébred fel vagy belemerül vmibe, azért nem szidom meg sose, és mástól sem tűrném el. Ha meg esetleg azért történt, mert zavarban volt és nem mert szólni, akkor is bátorítani kell, mert ha ilyen helyzetben van megszidva, akkor az tényleg sokat árthat. Nálatok melyik eset volt?

2013. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Mi lenne, ha ezt elmondanád neki.Amúgy én helyeslem ezt, mert a gyerek nem porcelánból van, minket is leszidtak nagymamámék és túléltük.Amúgy szerinted mit kéne mondania, csak kíváncsi vagyok nem kötözködésből.
2013. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok én is épp azért írtam azt h teljesen mindegy mi mit gondolunk a kérdező eldöntötte h neki ez nem tetszik ugye kiderült a kérdéséből is. Én is úgy gondolom h ettől nem lesz semmi baja de ahogy az egyik válaszoló írta is az se mindegy milyen helyzetben történt a baleset. Ha lustácska volt szólni akkor nyugodtan lehet ilyesmit mondani mert tényleg tudja azt h nem szabad nem tör össze lelkileg de ha valóban álmában vagy ilyesmi helyzetben történt a dolog akkor másképp is le lehet reagálni. Ezt csak most te tudod mi történt akkor. Ha leírod a pontos dolgokat akkor megválaszoljuk h helyén való volt a mi nézeteink szerint vagy sem. De szerintem akkor is te már eldöntötted h nem. :) És ne vedd kötekedésnek amit írtam végképp nem annak szántam. :)
2013. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sem éppen így kellene reagálni, de például az sem mindegy, hogy milyen hangszínnel mondja - vagy milyen a gyermeked hozzáállása. Ha nagyon a szívére veszi, de mégsem tud időben szólni, akkor sokat árthat!

Kedves 3-as! Ezek után még beengeded anyósodat mikor alszik a 2 gyerek??? Vagy saját kulcsa van? Saját tapasztalat: az én anyósomnak is az volt a mániája, hogy mindig épp alvásidőben szeretett volna babázni. Én azóta nem engedem be - így is épp eleget kínlódunk az alvással. Jobban jársz, ha most leállítod!

2013. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
még most kezd szobatiszta lenni lányok!!!ilyenkor előfordulnak balesetek.Ha kihagyná a fúj és szégyelld magad az pont megfelelő lenne.A megszégyenítést semmikép nem ajánlanám.
2013. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem helyes, mindenképp szónék neki, hogy ezt hagyja abba!
2013. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
72%
Az a kislányod korától függ. Ha pár éves akkor igazad van.
2013. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!