Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valóban nem éri meg így...

Valóban nem éri meg így TGYÁS-ra menni szülés előtt 28 nappal?

Figyelt kérdés

Terhességem 25. hetéig dologoztam, akkor kivettem a maradék szabimat, majd eljöttem táppénzre. Maradok is táppénzen a terhesség végéig, illetve úgy gondoltam, hogy igénybe veszem a TGYÁS-t a szülés várható időpontja előtti 28 napban. A munkaügyes szerint (aki egyébként eddig még jó tanácsot nem adott nekem) ez nem javasolt, nem igazán tudta megindokolni, hogy miért, de ennek ellenére elbizonytalanított. Pont év végén nem lenne mindegy, hogy GYÁS-t vagy táppénzt kapok. A munkaviszonyom megvan, első gyermekem születése óta másfél évet dolgoztam, mielőtt táppénzre jöttem volna.

Ha esetleg összegügyileg is tudnátok segíteni, hálás lennék. :) Bruttó bérem ebben az évben 180000 Ft volt zömében, pont mielőtt táppénzre jöttem volna (az utolsó hónapban) csökkent le 140000-re. Mennyi TGYÁS-ra, majd GYED-re számíthatok ez alapján?


2013. okt. 16. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én azért maradtam szülésig táppénzen, mert a táppénz több volt, mint majd a GYED. TGYÁS-t meghatározott időre kapod, ha szülés előtt igénybe veszed, hamarabb is vége lesz, utána a gyerek 2 éves koráig GYED van.
2013. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de ezzel a részével tisztában vagyok. Tovább nem kapod, mindegy, mikor veszed igénybe, ugyanúgy fél évig jár, és kész. A kérdésem arra vonatkozott elsősorban, hogy ha nem éri meg szülés előtt igénybe venni, akkor miért nem (azon kívül, hogy ha szülés előtt igénybe veszem, akkor szülés után nyilván annyival kevesebb ideig jár).
2013. okt. 16. 23:53
 3/14 anonim ***** válasza:
mert összességében így több pénzt kaphatsz, legalábbis az én béremmel ez volt. Nagyobb volt a táppénz összege, mint a gyed
2013. okt. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Enerdekes helyzetben vagyok, mert a jelenlegi szabályok szerint a tp-m 65 ezer korul lenne, a tgyasom meg 98ezer, mert ram kiegészítő torveny vonatkozik, ugyanis a m.ugynek Figyelembe kell vennie, hogy a 2011-ben született lányommal mennyit kaptam es a jelenlegi jogszabályok szerint mennyit kapnek. Azt kell kapnom, amivel jobban járok.

Lányommal 98ezret kaptam, mostani szerint 60 korul lenne.. Azert nem mindegy ;)))

2013. okt. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hat ez szerintem nem volt kerdes, hogy tgyas tobb, mint a tappenz. Itt az a kerdes, h a tappenze tobb-e mint a leendo gyede, hogy melyikbol legyen egy honappal tobb. De erre en meg nem tudom a valaszt, mert engem mindig meglep a tappenzem osszege, sosem ertem miert annyit utaltak amennyit...
2013. okt. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Tgyás összege biztos több lesz, mint a táppénzed. Én pl bruttó 160.000-re napi 3 ezer párszáz Ft-ot kapok Tgyás-ként. A táppénzem kevesebb volt ennél. De nem tudom, nálad nem kavar-e be, hogy pont csökkent a bruttód...
2013. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem még mindig az a véleményem, hogy a táppénzed összegét a GYED-del kell hasonlítani és nem TGYÁS-sal. TGYÁS-t így is, úgy is megkapod, a különbség a táppénz-GYED különbség lesz. Első voltam
2013. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
En is ezt gondolom. 5-os.
2013. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha táppénzed több mint a majdani gyeded (nem hiszem egyébként), akkor érdemes táppénzen maradnod. Ha a gyeded összege nagyobb lesz mint a mostani táppénzed, akkor érdemes hamarabb kezdeni. Számold ki a profession kalkulátorával, tippre jobban jársz a korábbi tgyással. A munkaügyisnek gondolom több macera ha előbb kéred, ezért akart rábeszélni a táppénzre.
2013. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, Gyed-re 103000 Ft jött ki, most táppénzként nem tudom, mennyit kapok pontosan, mert pont nagyjából felesben kaptam fizetést/szabadság utáni pénzt és táppénzt, de nyilván nem fizet túl jól (a bérpapírt még nem kaptam meg, ezért nem tudom megmondani pontosan, hogy mennyi az annyi).

Szóval elvileg a GYED több lesz, mint a táppénz - mondom, a kalkulátor alapján.

Azt kifelejtettem, hogy még az is lehet, hogy jövőre szülök, elvileg december végére vagyok kiírva, de akár át is csúszhat 2014-re, nem tudom, ez számít-e valamit.

Abban a válaszban lehet valami, hogy a munkaügyes azért tanácsolhatta, hogy maradjak végig táppénzen, mert neki ez plusz munka...

Várok még válaszokat, mert még mindig tanácstalan vagyok... :)

2013. okt. 17. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!