Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valóban nem éri meg így...

Valóban nem éri meg így TGYÁS-ra menni szülés előtt 28 nappal?

Figyelt kérdés

Terhességem 25. hetéig dologoztam, akkor kivettem a maradék szabimat, majd eljöttem táppénzre. Maradok is táppénzen a terhesség végéig, illetve úgy gondoltam, hogy igénybe veszem a TGYÁS-t a szülés várható időpontja előtti 28 napban. A munkaügyes szerint (aki egyébként eddig még jó tanácsot nem adott nekem) ez nem javasolt, nem igazán tudta megindokolni, hogy miért, de ennek ellenére elbizonytalanított. Pont év végén nem lenne mindegy, hogy GYÁS-t vagy táppénzt kapok. A munkaviszonyom megvan, első gyermekem születése óta másfél évet dolgoztam, mielőtt táppénzre jöttem volna.

Ha esetleg összegügyileg is tudnátok segíteni, hálás lennék. :) Bruttó bérem ebben az évben 180000 Ft volt zömében, pont mielőtt táppénzre jöttem volna (az utolsó hónapban) csökkent le 140000-re. Mennyi TGYÁS-ra, majd GYED-re számíthatok ez alapján?


2013. okt. 16. 23:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én vállalkozó vagyok, nekem a könyvelőm azt tanácsolta hogy ne menjek még tgyásra, csak szülés után, mert úgy jobban járok. A miértjét nem tudom leírni, mert nem kérdeztem, ő jobban tudja mint én.....
2013. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem mindegy, mikor szülsz. Ha 2013-ban szülsz, akkor a 2012-es átlagbéred 70%-a lesz a tgyás alapja, ha van 180 bérezett napod. Ha 2014-ben szülsz meg, akkor a 2013-as átlagbéred 70%-a lesz a tgyás alapja!

Egyébként, szerintem is csak több macera a bérszámfejtőnek, de ez a dolga! Ha szeretnél menj előbb. Én előbb megyek, igaz én még 20 hetes vagyok, idén még biztos dolgozok, január végén szeretnék tgyásra menni, 28 nappal előbb, hogy ne kelljen táppénzre menni, csak esetleg, ha nagyon muszáj! Nekem a tgyásom 90 ezer lesz és a gyedem is, ha kiterjesztik az adókedvezményt, a táppénzem meg kb. 70 ezer lenne, azért nagyon nem mindegy!

2013. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a 180 ezret veszem alapul akkor a táppénzed bruttó 108, a gyeded bruttó 126. Nettóban így a táppénz 90 ezer nettó a gyed nettóban 93 ezer.


Valamivel több a gyed így neked megéri hamarabb menni tgyásra.

2013. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. okt. 18. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!