Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 5 hónapja volt egy vetélese...

Ha 5 hónapja volt egy vetélesem akkor veszélyeztetett terhes leszek? Fogok valami gyógyszert kapni?

Figyelt kérdés
8 hetes volt és volt egy hematomam. Kb 5 hetes lehetek.
2013. szept. 12. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül leszel veszélyeztetett, de érdemes lenne dokit meglátogatni, és írtani fel vele Duphastont vagy Utrogestant. Zavartalan babavárást kívánok! :)
2013. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 vetélést még természetesnek mondanak (bár ezt egy édesanya nem így érzi), ilyenkor elővigyázatosságból progeszteronpótlás javallott.

2 vetélés ismétlődésnek számít, több odafigyelést, progeszteront, sűrűbb vizsgálatokat javasolnak, de nem feltétlenül veszélyeztetett terhesség.

3 vetéléstől már sorozatos, rendszeres vetélésnek számít, az biztosan veszélyeztetett terhesség, ágynyugalom.

De az 1 vagy 2 vetélés esetében is sok mindentől függ..pl munkahely.

2013. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom sokadik vetélés után írják fel automatikusan a hormontablettát, de ha elmész az orvoshoz és kéred, hogy az előzményekre való tekintettel írjon fel utrogestant, vagy egyéb progeszteron tabit, akkor biztos nem fog nemet mondani. Nekem amúgy hál'Istennek az Utro segített, mert hat hetesen szintén haematoma-m volt. Remélem minden rendben lesz! Kívánok minden jót! :)
2013. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hematómám az első terhességemnél, akkor is kaptam rá gyógyszert, a második és harmadik terhességemnél pedig automatikusan járt, ezért is írtam, hogy érdemes dokihoz menni minél hamarabb. Én most is véreztem a gyógyszer ellenére is, és ezúttal nem is derült ki, hogy mitől, de ártani biztosan nem ártott, hogy szedtem. Első válaszoló.
2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is elvetéltem a 8. hétben. Most vagyok a 9. hétben a második babámmal és automatikusan kaptam Duphastont, pedig a vetélésem is rendben lezajlott magától mindenféle szövődmény nélkül. Nem vagyok veszélyeztetett terhes sem. A dokim azt állítja, hogy egy vetélés nem csökkenti, vagy növeli az újabb vetélés kockázatát.

Boldog babavárást!

2013. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor mielöbb ellátogatok a dokihoz:)

Köszi a jó kívánságokat!:) Viszont kivánok mindenkinek boldog könnyű terhességet, mindenféle probléma nélkül:)))

2013. szept. 12. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!