Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az új GYED számítás 2013. júl...

Az új GYED számítás 2013. júl 15-től érvényes. A kisfiam 2013. május 23. -án született. Rá is vonatkozik az új számítási módszer?

Figyelt kérdés

2009 óta dolgozom a munkahelyemen, munkaerőkölcsönző cég alkalmazásában minimálbérre bejelentve(!) 2013 március végéig.

2013 április 1.-től a munkáltatóm felhagyott a munkaerőkölcsönzéssel és új szerződést írtunk, melyben már nincs munkaerőkölcsönzés, a cég alkalmaz engem és korrekt módon bejelentenek (!)

2013. Május 23.-án megszületett a kisfiam.

Nekem az lenne a jó megoldás, ha az új GYED számítás alapján számolnák ki, mennyi jár, mivel a gyermek születésekor a teljes keresetem szerint voltam bejelentve.

Ha a régi procedúra szerint számolnak, tehát a jogosultságot megelőző naptári év...stb... az nagyon karcsú lenne mert minimálbér után kapnám a GYED-et.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha az új számítási mód július 15-től érvényes, mi számít a gyermek születése vagy a jogosultság kezdete(nov.07)?

Mert ha a jogosultság kezdete akkor jól járok, ha viszont a gyermek születése akkor nem, mert július 15. előtt született.


Minden tanácsot szívesen fogadok! :)


2013. okt. 31. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a jogosultság kezdete szmít. Az én fiam tavaly!!! július végén született, és most november 1-től kezdi vele a férjem a gyedet. A cégnél azt mondták neki, hogy a maximális gyedet fogja kapni, ez pedig csak az új számítással lehetséges. Szóval elvileg így van, bár ténylegesen egy hónap múlva fogjuk megtudni, amikor megérkezik az első utalás.
2013. okt. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. nov. 2. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!