Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 18 hetes terhes vagyok és...

18 hetes terhes vagyok és szeretnék elmenni táppénzre. A GYES összegét ez hogy fogja befolyásolni, ha már ilyen hamar táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
Információim szerint a szülés előtti utolsó 180 napnak az átlagát számítják és abból kapom a GYES-t. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nem járok túl jól, mert akkor a táppénzből számítjak, úgy viszont nagyon kevés lesz. Az interneten semmi kézzel fogható információt nem találok ezzel kapcsolatban.
2013. nov. 6. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyes összege az öregségi nyugdíjminimum, nem befolyásolja a béred.

Amit befolyásol, az a tgyás és a gyed.

Mivel jövőre szülsz, az idei béred alapján számolják majd, és a táppénz úgynevezett osztószám-csökkentő nap, azt nem veszik figyelembe, csak a bérrel ellátott napokat.

2013. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikerült táppénzre menned? Milyen indokkal? Csak mert engem 24 hetesen nem vettek táppénzre, mert a magas vérnyomás és a fizikai munka nem indok az orvos szerint.
2013. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült elmennem táppénzre, gondolkodás nélkül kiírt az orvosom. Mondtam neki, hogy a munkám nagyon stresszes, ezért szeretnék táppénzre menni.
2013. nov. 18. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!