Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülés után mennyi idővel...

A szülés után mennyi idővel mehetek vissza leghamarabb dolgozni? A férjem maradna itthon a babával.

Figyelt kérdés
Kb. hatszor annyit keresek, mint a férjem, így a baba születése után én mennék egyből vissza dolgozni, amint lehet. Mennyi idő ez? 1 hét, 1 hónap, 3 hónap, fél év, egy év?
2013. nov. 12. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom, akkor fél év. A szoptatás miatt.
2013. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Én legalább azt a fél évet kivárnám, míg szopik a baba utána már a párod is tudja etetni,meg reggel este még tudna szopizni, így nem kellene tápszerre költeni, meg azért a baba egészsége szempontjából, a kis immunrendszerének ez volna az ideális.
2013. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akar másnap is mehetsz, ha ugy érzed magad. Nincs kikötés, hogy mikor kezdhet valaki szules utan dolgozni.
2013. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megkötés,ha te ugy döntessz,akkor pénteken dolgozol,szombaton programozott császár,vasárnap saját felelősségre hazamész,hétfőn mehetsz dolgozni ha birsz.
2013. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ h szoptatsz vagy sem. Kövezzetek meg de ha olyan jól keresel nem lenne gond a tápszer megvétele és semmivel nem lenne hátrányosabb helyzetű az a gyerek ha tápszert kapna. De ha nagyom sok tejed van fejhetsz is le bőven belőle és azt is otthon hagyod h a férjed odaadhassa. A minimum szerintem a 6 hét gyermekágyas időszak amit tölts otthon utána úgy gondolom vissza tudsz menni. Más országban alapból így van és nem apuka marad otthon a kicsivel.

Persze jobb volna ha te maradhatnál otthon vele minél többet de ha így jöttök ki jobban anyagilag akkor megértelek.

2013. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3 nővérem van, egyikük sem tudott szoptatni, mikor babája volt, mert nem volt tejük. Azt mondta az orvosom, hogy emiatt valószínűleg nekem sem lesz, és tápszeres lesz a babám.
2013. nov. 12. 12:13
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát szerintem legalább a tgyás időszakában maradj vele otthon (6 hónap), így anyagilag sem lesz sokkal rosszabb, hisz ha jól tudom, a tgyás összege nincs maximalizálva, a bruttó fizetésed 70%-a jár. Utána a férjed igényelheti a gyed-et. Szoptatástól függetlenül, szerintem Neked is nehezedre esne otthon hagyni a pici babádat pár hét után, legalábbis én nem tudtam volna.
2013. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta az orvosom, hogy emiatt valószínűleg nekem sem lesz"

Ez azért így nagy hülyeség.

Hogy valaki "nem tud" szoptatni, annak sok oka van, és könnyen lehet, hogy egyikük sem kapott megfelelő segítséget az első időszakban.


Ettől függetlenül akkor mész dolgozni, amikor szeretnél.


Külföldön sajnos sok anyuka 6 hét szabadságot kap csak, aztán ha nem megy vissza, akkor oda az állása.

Szerencsére nálunk nincs így, van választásod.


A TGYÁSt én is kihasználnám. Ha annyira jól keresel, akkor nyilván van annyi tartalékotok is, hogy ha úgy érzed, maradhatsz majd tovább is.

2013. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy párom is a férjem is úgy szeretné, hogy ő maradjon itthon a babával. Bár legfeljebb akkor mindketten itthon maradunk vele az első időszakban.
2013. nov. 12. 12:36
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

De ugye azt tudod h csak egyikőtök kap anyasági ellátást. Így a férjed/párod munkanélkülin lenne otthon és ha te meg visszamész dolgozni nem kaphatná a gyedet csak a gyest.

Az meg valóban irtó baromság h a tesóid nem tudtak szoptatni tuti se fogsz tudni. Igazat adok annak aki azt írta h valószínűleg nem kaptak segítséget vagy egymás hibáiba estek és azért nem tudtak.

De természetesen akkor mész vissza amikor neked jól esik. a TGYÁS-t érdemes kihasználni és akkor valóban maradhatsz otthon a kicsivel. Most azt mondod könnyű lesz visszamenned de hidd el nem fogod bírni otthon hagyni örülj ha 6 hónap után sikerül majd. :)

2013. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!