Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás-t szeretnék igényelni a...

Tgyás-t szeretnék igényelni a szülés előtti 28 nappal. Elég a terhességi kis könyv fénymásolata, vagy kérjek még igazolást az orvostól?

Figyelt kérdés
Utána olvastam , és van ahol azt írták vagy a terhesállományba vételről szóló igazolás kell, vagy a terhes kis könyv fénymásolata, ahol látszódik a szülés várható időpontja. Elég a kis könyv fénymásolata? Orvoshoz csak két hét múlva megyek, és jövő héten már igényelhetném. Meddig jár ez a juttatás?

2014. jan. 8. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kiskönyv egyáltalán nem kellett, viszont a terhes állományba vétel igen. Ez egy ugyanolyan papír, mint amit a táppénzhez kapsz az elején.
2014. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most kaptam meg, csak a sima tp papirt adtak.
2014. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvosi igazolás kell, ez egy olyan papír mint a táppénzes papír, csak más kóddal szerepel! A terhes kis könyv nem kellett nekem sem, csak az orvosi papír.

168 nap a tgyás.

2014. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én magánorvoshoz járok, és nem kaptam ilyen papírt. :( Amúgy minden máshoz ilyen fajta papírt kell kérni? Pl: Családi adókedvezmény, magzati adókedvezmény? Én az utóbbit visszamenőleg veszem majd igénybe, oda már kértem igazolást, de csak egy sima papírra írt igazolást adott, hogy elmúltam 90 napos terhes. Ott nem volt semmilyen sorszám vagy ilyesmi. :( Na, most teljesen össze vagyok zavarodva. :(
2014. jan. 8. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most szeptemberben igényeltem, és elég volt a terhességi kiskönyv fénymásolata, semmilyen más igazolást nem kértek a szülés előtt. A szülés után viszont be kellett küldenem a kórházi zárójelentést és a baba születési anyakönyvi kivonatát. Vagyis nem nekem kellett ezeket küldenem, mert a személyügyis kolléganőm mindent intézett. Ő megkérdezte a vas megyei oeptől, hogy elég-e a kiskönyv másolata, mert a cégem odatartozik, én meg Zalaegerszegen kérdeztem meg, hogy elég-e, mert itt lakok, és mind a két helyen azt mondták, hogy elég a fénymásolat. Annyit kell tudni, hogy a szülésig nem fogják utalni a tgyást. Egyébként 168 napig jár, függetlenül, hogy szülés előtt vagy szüléstől igényled.
2014. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nem kellett a kiskönyv másolata, szép is lenne, ha látnák a bizalmas orvosi adataimat, ami még azon a lapon van, amin a szülés várható ideje...a háziorvostól kellett kérni papírt terhes állományba vételről (rózsaszínű papír), ez tök más, mint amit a magzati adókedvezményhez kapsz, az nekem is csak egy 2 mondatos papír a nőgyógyász pecsétjével és aláírásával. Nekem akkor utalnak, mikor a fizut, mert tb kifizetőhely a munkahelyem, így már előbb is kaptam pénzt. Szülés után be kell vinni a születési anyakönyvi kivonatot és a kórház igazolását a bent töltött napokról, valamint a baba taj-kártyáját. Kb. fél évig jár a TGYÁS, függetlenül attól, hogy mikor kérted, (ha előre kéred kb. a baba 5 hónapos koráig).
2014. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!