Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 28 nappal a szülés előtt...

Ha 28 nappal a szülés előtt igénylem a TGYÁSt, az 28 naptári vagy munkanap?

Figyelt kérdés

Február 26-ára vagyok kiírva. Mikortól igényelhetem a TGYÁST? Milyen igazolás kell hozzá (háziorvostól vagy szülésztől)? Jelenleg táppénzen vagyok, ilyenkor hogyan működik ez? Kitől milyen papírt kell igényelnem, hogy kérhessem a TGYÁS-t?

A nagyobbik gyerekkel március 5-ig vagyok GYES-en. Ezt idén már nem kell lemondanom, ugye? (GYED extra ). És a TGYÁS alatt megszüntethető a munkaviszony? Attól még jogosult leszek GYED-re? Köszönöm


2014. jan. 12. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem naptári nap.
2014. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

28 naptári nap.

tőlem egy igazolást kértek, hogy voltam a nőgyógyásznál x alkalommal

2014. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
naptári nap, a háziorvostól kell papír (rózsaszínű) a terhes állományba vételről és a szülés várható idejéről. Munkáltatónál kell kérni, ő ad papírt, azt kitöltöd, és leadod a házidoki papírjával együtt.
2014. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsót annyival kiegészíteném hogy a nőgyógyász is terhes állományba vehet.


TGYÁS alatt nem mondhat fel a munkáltató, persze ha pl. határozott idejű szerződés pont lejár, akkor megszűnik a munkaviszony.

2014. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pont a múlt héten kezdtem meg a TGYÁSt, nálunk a háziorvos intézi. 28 nappal a szülés várható időpontja előtt kapsz egy táppénzes papírt a háziorvostól, amin szerepelni fog a táppénz utolsó napja és annyi, hogy az adott nappal megkezdted a TGYÁS-t. Ezt kell leadnod a munkáltatódnak a terhes kiskönyved első pár oldalának másolatával - addig, ahol a szülés várható időpontja van. Tőlem ennyit kértek. A pontos napot, amikor elkezdheted a TGYÁS-t a háziorvos ki tudja számolni.
2014. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász adta, de gondolom az adja aki addog is a táppénzest írta.

Nem kellett a kiskönyv egyáltalán, viszont ki kellett tölteni egy nyomtatványt ami fenn van az OEP oldalán.

2014. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ki intézi, ha nem megyek táppénzre, hanem egyből tgyást kérek?
2014. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!