Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisbabánk lesz a párommal,...

Kisbabánk lesz a párommal, fogalmunk sincs hogy mire számíthatunk, valaki eltudná magyarázni milyen támogatásokra számíthatunk?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, estis diákként csinálom az érettségit, idén májusban teszem le. Még nem volt bejelentett rendes munkaviszonyom. A páromnak van munkája már jó ideje. Nem vagyunk házasok sajnos még. Az lenne a kérdésem hogy a baba után mit kapunk? Sajnos semmivel sem vagyok tisztában. Tudom hogy van olyan hogy családi pótlék meg gyes, meg valami egyszeri támogatás meg nem is tudom, ilyenek. Sajnos tényleg nem tudjuk mit kapunk és mikortól kapjuk. Nagyon hálás lennék ha valaki ebben tudnak nekünk segíteni!
2014. jan. 22. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem volt még munkaviszonyod, így a Gyesre, illetve a családi pótlékra leszel jogosult. Ezeken kívül van az ún. egyszeri anyasági támogatás, ezt (ahogy a többit is) szülés után kapod, jelenleg 65 ezer ft. körül van.

A családi pótlék 12.200 ft/hó.

Ha együtt éltek a pároddal, esetleg igényelheti a családi adókedvezményt.

2014. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. jan. 23. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyerek születése után tudod igényelni a gyest: Havi nettó 25 ezer Ft, családi pótlék 12 ezer körül és az egyszeri anyasági, ha megvan a 4 orvosi pecséted a terhes könyvedben, ez kb. 64 ezer, de csak egyszer jár. A családi adókedvezményt a párod csak akkor kérheti a magzatra, ha házasok is vagytok, ez a terhesség 91. napjától jár. Ha nem vagytok házasok, akkor a gyerek születése után kérheti az adókedvezményt, illetve amit nem igényeltetek meg, akkor jövőre adóbevalláskor kérhetitek vissza. Tehát, ha a párod nem a férjed, akkor a magzat után járó adókedvezményt jövőre tudja visszakérni az adóbevallásban, mivel te nem dolgozol.
2014. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!