Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha határozatlan időre vettek...

Ha határozatlan időre vettek fel dolgozni, akkor nem küldhetnek el terhesség alatt, ugye?

Figyelt kérdés
már több mint 6 hónapja dolgozom itt.
2014. jan. 28. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert védett vagy. Ha tp-re mész terhesség alatt, akkor sem.

Ha határozott lenne a m.szerződésed, akkor nem lenne min filózni. Attól a naptól nem lenne élő m.szerződésed, ameddig a határozott időtartam vége szól.

2014. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem küldhetnek el, védett vagy!
2014. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem küldhetnek el, de írásban kell a munkáltatónak jelezni a terhességet, csak úgy vagy védett!!
2014. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"írásban kell a munkáltatónak jelezni a terhességet"

ezt sose értettem. gondolom szépen megfogalmazom egy papíron és odaadom neki. de mi van, ha később azt mondja, hogy én neki nem adtam ilyet. vagy hogy működik ez????

2014. jan. 28. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták fel azt a helyet, amit úgy hívnak, hogy posta.

Azon belül a postának van két egészen jól bevált alkalmazása, amit igénybe tudnak venni a vevők, mint szolgáltatás.

Ezt a kettőt úgy hívják, hogy AJÁNLOTT és TÉRTIVEVÉNYES.


Megírod szépen a levélkédet, beborítékolod. Megcímzed és a postán a néninek vagy bácsinak odaadod azzal, hogy: "Csókolom! Ajánlott, tértivevényesen kérném szépen!"


Ekkor kapni fogsz két papírkát, amit értelemszerűen kitöltesz. Ha kérdésed van, segítenek neked a kitöltésben.

A tértivevényes részt ráragasztják a boríték hátsó felére, amit kézbesítés után visszakapsz postai úton. Tehát a postaládádban lesz 2-3 nap után.

Az ajánlott szelvényt pedig a blokkal együtt megkapod, amit olyan helyre teszel, ahol még álmodból felkeltve is tudod merre van!

Az ajánlott szelvényen lesz egy RL szám, ami a beazonosításhoz szükséges. Ha probléma van, hogy nem érkezett meg a címzetthez, akkor azzal tudsz reklamálni bármelyik magyar postán.

A tértivevényes szelvényen (ami visszaérkezik hozzád) látni fogsz egy aláírás és egy dátumot. Ez azt jelenti, hogy ki vette át és mikor a leveled.

Ez egy hivatalos módja az eljárásnak. Ha így adod fel, akkor nem mondhatja a munkáltatód, hogy nem kapta meg. Főleg, ha a tértivevényes szelvény aláírva a postaládádba landolt. Plusz, te tudod bizonyítani, hogy feladtad a levelet és reklamálni is tudsz, mint írta a postán.


Ha sürgősbe szeretnéd, hogy megkapják, akkor még érdemes kérned az AJÁNLOTT, TÉRTIVEVÉNYES mellé az ELSŐBBSÉGI szolgáltatást. Ez azt jelenti, hogy másnap már meg kell kapniuk a leveled, de legkésőbb feladás utáni 48 órában!


Emellett elküldheted a munkáltatódnak e-mailben. Bár ez nem döntő bizonyíték, hogy megkapja-e vagy sem.


Így marad a jól bevált, megbízható ügyintézés: a Magyar Posta.

2014. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerinted ajánlott levél vagy téritvényes ami bizonyíthatóan átvett.
2014. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy oldottam meg az írásbeliséget, hogy 2 példányban írtam meg a "bejelentést", és az egyiket aláírattam az ügyvezetővel, hogy ezen és ezen a napon 1 pld-t átvett. Így nekem volt egy saját példányom, az ügyvezető aláírásával, hogy tudomásul vette a várandósság tényét.


Az már más tészta, hogy az ikreimet félidőben elveszítettük, megbeszéltük, hogy a "kötelező" 6 hét után újra munkába állhatok, majd a munkába állás 2. napján felmondtak...

2014. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én az írásbeliséget a családi adókedvezménnyel oldottam meg. 2-3 példányban és maradt nekünk is, amin ott a munkáltatóm aláírása!
2014. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt.

7es, őszinte részvétem. És vajon annak idején a terhességed miatt küldtek el? Szemét dolog ez:-(

2014. jan. 29. 19:09
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Szerintem nem ez játszott közre, egyébként is "merülő félben" volt a cég, és felső szinten is problémák voltak, így csak "kapóra jött", hogy egy embertől megszabadulhatnak. (Kicsit körülményes lett volna újra foglalkoztatni egyébként, mert költözés miatt csak távmunkát tudtam volna vállalni, heti 1-2 bejárással, szóval nem úgy, mint terhesség előtt... Csak az volt a "gáz", hogy beígérték, aztán meg pofára ejtettek.)
2014. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!