Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben ti hogyan...

Ebben az esetben ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 24 éves korom óta mindig is dolgoztam, de az előző főnököm nem jelentett be, csak hitegetett, hogy majd, majd, így kénytelen voltam felmondani, most munkanélküli vagyok. December óta keresek munkát, de egyszerűen nem jön össze, már teljesen kétségbe vagyok esve. Már szeretnénk gyereket is, de amiatt, hogy nem jelentettek be, nem akartuk bevállalni. Most viszont már felvetődött, hogyha még néhány hónap keresgélés után sem találok munkát, akkor belevágunk, tudva, hogy nem jár majd gyed. Ti várnátok még akár éveket is, hogy szüljetek, vagy ilyen körülmények között mégis belevágnátok? Férjem egyébként viszonylag jól keres, és van saját lakás is, de az lenne a legideálisabb, ha munkahelyről mennék szülni.

Viszont a legtöbb állásinterjún nyíltan kimondják, hogy hosszútávra keresnek embert, én meg férjnél vagyok, 29 éves vagyok, és még nincs gyerekem...szerintem több helyen is emiatt nem engem választottak. Ti mit gondoltok, mit kellene tenni ilyen szituban?



2014. febr. 17. 08:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy lehet akkor hogy közalkalmazott tanárként nem voltál bejelentve?
2014. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
tanárként be voltam jelentve, grafikusként viszont nem. Sajnos eddig tanárként csak határozott időre vettek fel, mert gyesen volt aki helyett mentem, így arra sem lehetett alapozni, ill. óraadóként dolgoztam, ami szintén nem határozatlan idejű teljes állás volt, mellette dolgoztam, mint grafikus is. Az előző munkahelyemen folyamatosan ment a hitegetés, hogy be leszek jelentve, közben 10-12 órát dolgozott mindenki naponta, szabi nélkül. Lehet, hogy hamarabb el kellett volna jönnöm, de naiv voltam és elhittem neki, hogy be fog jelenteni...végül folyamatos megalázott az egész cég előtt ( nemcsak engem, másokat is ), és a végén már képtelen voltam elviselni, többek között ezért is jöttem el. Azóta munkát keresek, de egyre gyakrabban szembesülök azzal, hogy a cégek vagy nem akarnak bejelenteni, vagy az arcomba vágják, hogy 29 évesen, férjezetten tuti szülni akarok, hiába mondom, hogy nem. Ennyi röviden...
2014. febr. 17. 10:25
 13/18 anonim ***** válasza:
De hogy a jó istenbe' tudják, hogy te férjnél vagy, amikor még személyesen nem is talákoztatok? Ugye nem írod bele az önéletrajzodba...?
2014. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A nevemből tudják, amit ugye beleírok az önéletrajzba...
2014. febr. 17. 11:31
 15/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodni egy névcserén. A jelek szerint nem hoz szerencsét. Akár úgy, hogy a saját vezetéknevedet veszed vissza, akár úgy, hogy az övére cseréled le.
2014. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát azért eléggé elkeserítő, hogy manapság álláskeresés szempontjából hátrányba kerül az akinek nincs még gyereke, kisgyereke van, párkapcsolata van, férjnél van, túl van a 25-ön...stb. Gondolom menjek el lassan nemváltoztató műtétre is...a nevemet biztos nem változtatom meg, nem azért mentem férjhez, hogy azt titkolni kelljen, különben nem kapok munkát. Attól még, hogy van valaki az életemben, aki szeret, és akit én is szeretek, és emiatt összeházasodtunk, nem jelenti azt, hogy nem tudom ellátni a munkahelyi feladataimat, ettől még nem vagyok kevésbé jó, mint a szingli nők.
2014. febr. 17. 11:49
 17/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nem temetlek 29 évesen, de az meg az én tapasztalatom, hogy nem elég eldönteni, hogy babát szeretnétek, mert lehet, hogy a babára is éveket kell várni (ne legyen így).

Esetleg vállalkozóként ha számlaképes vagy, akkor tudnál dolgozni.

Amúgy tényleg szomorú, hogy vagy túlképzett vagy, vagy biztos szülni akarsz, vagy kisgyereked van akik biztos sokszor betegek, vagy stb. :(

Beszélj egy könyvelővel, hogy vállalkozóként milyen lehetőségeid lennének.

2014. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát előszöris, naná, hogy nem szeretnéd megváltoztatni a neved, és titkolni, hogy feleség vagy. Még jóhogy. Gusztustaéan, hogy ez az információ sokszor eleve kizáró ok. Azt hiszem, én a helyedben úgy döntenék, hogy adnék esélyt a munkakeresésnek továbbra is, nem eltitkolva semmit, ugyanakkor ha otthon rendben vannak a dolgok anyagilag, ÉS van félretett pénzetek arra az esetre ha a férjed vmi miatt hónapokra kiesne, akkor én elkezdeném ezt a baba-dolgot. De a tartalékot fontosnak tartom, ha egyetlen kereső van, és megoldható, akkor legyen annyi,ami több hónapnyi - fél évnyi- biztonságot adna, akkor is, ha esetleg vmi történne, lebetegszik, munkanélküli lesz, stb.
2014. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!