Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ausztriában dolgozom és...

Ausztriában dolgozom és feleségem alanyi jogon kapja a gyest és családit! Most úgy néz ki vissza kell fizetni 5 hónapot a kincstárnak, mivel kint dolgozom! Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A GYES igénylésnél aláírásotokkal elfogadtátok ezt:


"Tudomásul veszem, hogy a gyermekgondozási segély jogosultságomat érintő változásokat a folyósító szerv részére 15 napon belül írásban bejelentem, így különösen:

...h) ha az ellátásra jogosult és/vagy házastársa, élettársa Magyarországon kívüli EGT tagállamban munkavállalói, önálló vállalkozói tevékenységet folytat, illetve e tevékenysége megszűnik."


Tehát jelezni kellett volna, hogy te kint dolgozol. Most eléggé rászálltak erre, mert sokan nem szólnak.

2014. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ő biztosan tud segíteni!!!


[link]

2014. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igényeld meg Ausztriában és a különbözetből vissza tudjátok fizetni. Egyébként igen, anno én is utánajártam amikor esélyes volt a férjemnek kinnti munka, hiába maradok itthon, le kell mondani és ott kell megigényelni.
2014. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
en ugy tudom, hogy csak akkor kell itthon lemondani, ha kintről igényelni szeretnétek valamit. Ha onnan semmit nem kaptok, akkor az itthoni támogatások járnak. Nem kötelező az ausztriait igénybe venni. De jobban járnátok vele.
2014. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!