Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, akinek az első...

Van olyan, akinek az első babájánál gondok voltak a tej mennyiségével, aztán a másodikat gond nélkül szoptatta?

Figyelt kérdés

Az első baba 3 hét után már pótlást kapott, fejegettem, szopizott is, de 2. hónap végére teljesen elapadt a tej. Reménykedhetek hogy most jobb lesz a helyzet?

Korai mellretétel, igény szeinti szoptatás, szopi után fejés, sok folyadék. Mivel segíthetném még a dolgot?


2014. febr. 2. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én 1 hónapig tudtam utána már nem nagyon pótolni kellett.

Azt mondták hogy tegyem sokat mellre, igyak 3,4 liter folyadékot, mandulát ajánlották még , és a gyógynövényes teákat, nekem sajnos ez nem vált be.

Viszont amikor a második babám született akkor nagyon sok tejem volt és sokáig.

Remélem tudtam segíteni.

2014. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Remélem én is hasonlóan leszek, nagyon szeretném sokáig szoptatni a kistesót.

2014. febr. 2. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm az elsőt egy hétig se szoptatta, a másodikat meg 15 hónapig. Állítása szerint semmit sem csinált máshogy, nem is számított rá, hogy menni fog ez neki, aztán mégis. Szóval van ilyen.
2014. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

A korai mellretétel és az igény szerinti (kizárólagos) szopi a legfontosabb.

A fejés segíthet, de (folyamatosan) nem létszükséglet, a sok folyadék pedig elsősorban a szomjúságod függvénye (illetve akkor fontos, ha hajlamos vagy keveset inni). Az elég pihenés is számíthat, de egy pici baba mellett ez ugye elég korlátozott.. mindenesetre próbálj erre is elég időt szakítani, ha azt gyanítod, hogy segíthet.

Az összes többi csodaszer inkább csak ráadás, de ezek az alapok.

És végül: a megfelelő tájékozottság (szopis gyakorlat), a hit és bátorság és a családod támogatása. Ezek legalább annyira fontosak tudnak lenni, mint maga a módszertan!


Nekem az első is sikersztori lett végül, de eleinte ez még nagyon nem így tűnt.. de szerencsém (is) volt. A kicsit viszont már nagyobb fennakadás nélkül szoptatom én is. Szóval persze, simán sikerülhet, csak próbálj rá alaposan felkészülni (amennyire lehetséges). :)

2014. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elsö gyermekemet 3 hétig szoptattam sajnos a sokmindenki tudja hogyan kellene szoptatni dumátol


második gyerekneél ezeknek beintettem és a mai napig szopcsizik a lányom elmult egy éves soha nem kapott tápszert potlást még nyáron se

2014. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató hozzászólásokat. Hiszem, hogy menni fog!!!

Amúgy már bármikor megszülethet a bébi, 39+5 napnál járunk :-)

2014. febr. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!