Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 éve az az uj torvény ha...

1 éve az az uj torvény ha elmenyeg terhességi betegállományba nem vagyok védett tehát kirughatnak? A tobbi lennt.

Figyelt kérdés
De ha irásban levélben ajánlva feladom a munkáltatómnak kozlom irasban a terhessegem ugy hogy legyen nyoma, akkor nem rughat ki vedett vagyok. Valaki valami infot irjon errol mert terhes vagyok es nem tudom mit tegyek!

2014. márc. 22. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mnkaügyi per esetén bizonyítani kell, hogy tudtak a terhességedről. Erre legegyszerűbb módszer, ha aláíratod, vagy tértivevényesen feladod a munkáltató részére. Bár ez utóbbinál az a gond, hogy ha tagadja, hogy ez volt a levél tartalma, akkor nehéz bizonyítani.
2014. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek? hatarozatlan ideju a szerzodesem, ez az 5ik honapom a munkahelyemen, majustol szeretnek betegallomanyba menni, ugy lesz meg az 1 eves munkaviszonyom hogy 6honapot dolgozok es a 6 honapot pedig betegallomanyba, tehat meglesz az 1 ev munkaviszonyom, csak kerdes hogy tudassam a munkaltatommal, hogy ne rugjanak ki?!
2014. márc. 22. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen munkahelyről van szó. Úgy értem valós félelem, hogy kirúghatnak valamilyen úton módon, és kis létszámú, vagy nagy vállalat?


Én egyébként inkább a személyes bejelentésre hajlok, írja alá, hogy egy példányt átvett belőle, szerintem sokkal tisztább és egyszerűbb!

2014. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Operátorként dolgozok, eleg nagy dobozokat kell pakolni, es ejszakas muszakban vagyok. Egy kis vállalkozás 300as fovel. Eleg bunkoak lekezeloek. Ha problemad van a valasz ra orulj hogy munkad van. neki ember kell nekem munka. Tehat nem tudom mire szamithatok, de az biztos hogy ha kirugnak beperelem oket az hotbiztos, eleg sok szabalysertest tettek mar, ezert felek!
2014. márc. 22. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ebben az esetben én személyesen intézném, lehetőleg tanuk előtt, hogy ne mondhassa azt, hogy nem írja alá. És akkor biztosan védve vagy, mert tanu is van rá, hogy bejelentetted, innentől nincs vita!
2014. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De akkor mindenfelekeppen kozolnom kell a munkaltatommal? ha betegallomanyba megyek kirughat? nem leszek egytaltalan vedett?
2014. márc. 22. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!